1. DÍL Designové hotely v světě

ELIZABETH UNIQUE HOTEL V ŘÍME

Hotel jako umělecká galerie

Na pěší zóně v centru Říma, jen pár minut od Španělských schodů, se skrývá nový luxusní pětihvězdičkový hotel Elizabeth Unique v paláci ze 17. století. Hotel je strategicky umístěn v klidné postranní uličce via delle Colonnette, hned vedle živé nákupní ulice via del Corso.  Pro hosty je připraveno 33 pokojů a suit. U hotelu nechybí ani venkovní bazén, příjemné posezení nabízí zahradní terasa a atrium.

Pečlivě zrestaurovaný palác s impozantním vstupním mramorovým schodištěm a širokými chodbami s klenbami je poctou římskému klasicismu, ale zároveň i modernímu výtvarnému umění, které je po celém hotelu vystavené a proměňuje hotelové chodby a pokoje na okouzlující, téměř soukromé výstavní prostory. Sbírka, kterou hotel provozuje ve spolupráci s blízkou Galleria d’Arte Russo, láká k objevování nejrůznějších zákoutí hotelu a umělecká díla jsou návštěvníkům v případě zájmu k dispozici k prodeji.

Impozantní detaily

Veřejné prostory hotelu působí téměř intimně a vyznačují se neoklasicistními prvky, neutrální barevností, svěžím bílým mramorem a moderním nábytkem, který navrhlo architektonické studio Marincola a zhotovila firma Arredo Design. Palác disponuje knihovnou a velkým krbem, kde je příjemné trávit podvečer s knihou a sklenkou vína v ruce. Promyšlený luxus a vysoká kvalita služeb na nejvyšší úrovni nejsou pro Giuseppe Falconiereiho, který se stará o všechny provozní oblasti hotelu, žádnými prázdnými pojmy. Jeho dlouholeté zkušenosti v hotelnictví a zaměření na vytváření „zážitků pro hosty“ z něj dělají dokonalého hostitele. „Luxus nemůže být povrchní. Naopak. Jde o pochopení, hledání spokojenosti a realizace do těch nejmenších detailů a získávání inspirace na základě vynikajících služeb. Pobyt v našem hotelu je něčím naprosto mimořádným – spojuje starodávnou historii, život v přítomném okamžiku a setkávání s moderními nomády, “ vysvětluje Giuseppe Falconierei, chief inspiring officer.

023-DS-Elizabeth

Úžasné výhledy

Většina ze třiatřiceti pokojů o rozloze 20 až 40 m² má výhled na malebnou ulici via del Corso. Interiér zaujme klenutými stěnami a lakovaným dřevěným táflováním. Skutečným poutačem pozornosti je ručně zhotovená tapeta, která vkusně rámuje postel. Černobílé scenérie jsou replikou antických vzorů a představují typickou římskou krajinu. Historii a současnost v sobě spojují světlé dubové podlahy, luxusní závěsy, sametem potažené pohodlné pohovky, zlaté detaily a doplňky, které dodávají pokojům luxusní nádech a vyvažují výmalbu v tmavé námořnické modré. Jedinečná koncepce pokračuje dalšími dekorativními prvky jako jsou různě velká zrcadla a moderní polokruhová designová svítidla. Také koupelny jsou plně vybavené mramorem, některé suity mají i vlastní saunu. Vybavení pro pohodlí hostů pochází z tradiční voňavkářské manufaktury Laura Tonatto.

Malé bistro a bar Bacharach se 40 místy v prvním patře hotelu vzdává hold americkému skladateli Burtovi Bacharachovi a jsou také pastvou pro oči. Elegantní, útulné lavičky a barové židle v odstínech šalvějové zelené jsou barevným akcentem v místnosti a kontrastují s bílošedou mramorovou podlahou a barem obloženým dřevem z vlašského ořechu. Nejen hoteloví hosté si mohou denně v klidu vychutnat jednu z nejlepších italských snídaní v Římě až do 14:30. Nabídka à la carte nabízí mezinárodní klasiku kombinovanou s regionálními specialitami. Milovníci jídla mohou vyzkoušet domácí pekařské a cukrářské speciality, které se čerstvě připravují po celý den.

034-DS-Elizabeth

Gastronomie na úrovni

Hotelový sommeliér Luca Maroni nabídne nejlepší italská vína, které si lze vypít na baru, terase nebo v idylickém atriu obklopeném městskou zahradou, v níž převažuje dřevo a kámen.  Lehká vůně jasmínu již jen umocňuje dokonalý zážitek z Říma. Hostům je k dispozici kulturní manažer a historik umění v jedné osobě, který jim pomáhá plánovat vlastní program, doporučuje výlety a poskytuje jim znalosti a informace, které nelze najít v žádném turistickém průvodci. Pro nejmenší návštěvníky organizuje prohlídky virtuální reality, ve kterých se oživuje starý Řím.

Komu patří

Elizabeth Unique hotel je členem skupiny Design Hotels™, která byla založena v r. 1993 a v současné době soustřeďuje více než 300 hotelů po celém světě. Žádný hotel sítě Design Hotels™ není stejný, každý je unikátem vyznačující se určitým charakterem, historií a způsobem, jakým se začleňuje do svého prostředí. Společnost Design Hotels™ sídlí v Berlíně a má pobočky v Londýně, Barceloně, New Yorku a Singapuru.


Warning: Undefined array key "sfsi_mastodonIcon_order" in /data/web/virtuals/309338/virtual/www/domains/svethg.cz/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 175
error

Líbí se vám příspěvek? Pošlete jej dál :-)