Aeroflot obhájil pozici na špičce

Spread the love

Ruská letecká společnost Aeroflot již druhým rokem po sobě znovu získala titul přední světové letecké značky (World’s Leading Airline Brand) v mezinárodní soutěži World Travel Awards (WTA) 2018, což se v historii WTA dosud žádné jiné letecké společnosti nepovedlo. Zároveň také získala další ocenění v kategorii World’s Leading Airline – Business Class.
Ocenění World Travel Awards jsou považována za Oscary v cestovním ruchu. Oceněním se každoročně vyznamenávají vynikající cestovní kanceláře, hotely a letecké společnosti. Během roku se udělují ceny na třech úrovních: národní, regionální a globální. Vítězové jsou vybíráni prostřednictvím on-line anket, kterých se zúčastní několik stovek tisíc profesionálů v cestovním ruchu a miliony cestujících. Nejdůležitějšími hodnoticími kritérii jsou kvalita produktu a kvalita služeb. Slavnostní ceremoniál WTA se konal v Lisabonu 1. prosince, v jedné z nejoblíbenějších turistických destinací společnosti Aeroflot v Evropě.

„Dvě zlaté medaile v rámci World Travel Awards jsou důkazem, že jsme světovou třídou v globálním leteckém průmyslu,“ komentoval ocenění Vitalij Saveliev, generální ředitel společnosti Aeroflot. „Máme nejmladší flotilu, udržitelně rozvíjíme svou síť leteckých tras, poskytujeme prvotřídní servis a využíváme digitální technologie. To je náš tajný recept na úspěch na mezinárodním trhu.“
Aeroflot už letos získal tři ceny v regionální soutěži World Travel Awards pro Evropu: přední evropská letecká značka, přední evropské aerolinie v business class a přední evropské aerolinie létající do Asie.

Aeroflot je vlajkovou lodí ruských leteckých společností a partnerem globální letecké aliance Sky Team. Aeroflot létá do 152 destinací v 55 zemích, v r. 2017 přepravil 32,8 mil. cestujících. Flotila Aeroflotu sestávající z 251 letadel patří k nejmladším ze všech globálních leteckých společností, které provozují více než 100 letadel.

foto: aeroflot