Ambiente 2019: Veletrh, který vám dokáže přiblížit budoucnost

Ambiente je jednou z nejdůležitějších veletržních akcí roku. Je to nejen zážitek pro všechny, kdo hledají pěkné designové zboží, ale i přehled nejnovějších trendů a žádaná kontraktační platforma. Veletrh pokrývá tři základní segmenty – Dining, Living a Giving. Ve dnech 8. až 12. února 2019 se do Frankfurtu nad Mohanem opět sjedou zástupci spotřebního průmyslu z celého světa a před jejich očima se budoucnost stane současností.

S kvěle prezentované světy trendů, komentované prohlídky s  průvodcem a  digitální brožura poskytnou obchodníkům a ostatním zájemcům z řad odborné veřejnosti komplexní pohled na trendy, jež budou dominovat nadcházející sezoně. Veletrh Ambiente každoročně představuje celou řadu produktů spotřebního průmyslu v segmentech kuchyňských potřeb, stolování, domácích potřeb a  potřeb pro volný čas, dárků, interiérového designu a  nábytku. Novinky zde představí na  4500 vystavovatelů z celého světa. Všechny tyto sekce budou podpořeny trendy, které definovalo designérské studio bora.herke.palmisano. Budoucí trendy analyzovalo na základě celosvětového vývoje v designu, umění a architektuře, módě a životním stylu takto:

Tasteful Residence představuje nadčasovou eleganci, která vyzdvihuje perfektní řemeslné zpracování a vytváří komfortní, sofistikovanou atmosféru s unikátními designovými kousky. Typickým materiálem je zde tvrdé dřevo, kůže a buklé jako doplněk k sametu, veluru či porcelánu.

Quit Surroundings dává prostor k odpočinku duše i těla. Jednoduchost produktů, jež jsou blízké přírodě a jemným barvám. Je zde vytvářeno přirozené prostředí, které je ideální pro ty, co touží po životě bez stresu. Materiály k tomu vhodné jsou vlna, hedvábí, konopí, dřevo či kámen. Často jsou zde využívány i recyklované materiály.

Joy – Filled Ambience hýří odvážnými kombinacemi barev a hrou kouzlem náhody. Nechybí zde rozmanité materiály a  excentrická směs vzorů a dominují zde především botanická témata, geometrické a nadrozměrné vzory a vintage tisky.

Veletrh Ambiente nefunguje pouze jako přehlídka trendů pro nadcházející sezonu, ale hlavně i  jako kontraktační platforma pro sektor hotelnictví a služeb pro veřejný sektor. Představí se zde bezkonkurenční množství zahraničních i  domácích výrobců vybavení pro hotely a restaurační provozy. Veletrh se rovněž stává kontraktační platformou pro výrobce specializující se na sektor hotelnictví a gastro. Tištěný průvodce pro sektor hotelnictví a služeb ve veřejném sektoru Hospitality Industry and Contract Business Guide, který bude k dispozici, provede návštěvníky po výstavních plochách a pomůže jim najít vhodné a relevantní vystavovatele.

I v roce 2019 se na veletrhu Ambiente bude udělovat prestižní cena German Design Award, která se tradičně předává první den konání veletrhu. Za inovativní kuchyňský výrobek pak bude udělena cena Kitchen Innovation Award. Chybět nebude ani anticena udělovaná plagiátorům Plagiarius. V  sekci výjimečnosti nebude ani tento ročník chybět cena ze segmentu stolování Tableware International Awards of Excellence a cena Dineus.