Co hosté nejvíc zapomínali letos v létě v hotelích

Mezi nejvíc zapomínané věci v letošním létě patřily smartphony, cestovní pasy, kufry, plážové hračky a plyšová zvířátka.

V běžném životě se nejvíc zapomínají deštníky, klíče apod. Ale jak to vypadá na dovolené? Detektivové společnosti TUI France se na to zaměřili a identifikovali deset nejvíc zapomínaných věcí v prázdninových letoviscích a hotelích.

1. Mobily – Paradoxně, většina rekreantů nedokáže během své dovolené pustit smartphone z ruky, ale přesto mobily patří mezi nejvíc zapomínané věci. Jejich ztráta zpravidla spouští paniku, jak se zas co nejrychleji dostat online.
2. Cestovní pas – Stává se, že před odletem zpět cestující na letišti marně prohledávají zavazadla kvůli cestovnímu pasu, který zůstal odložen v hotelovém pokoji nebo trezoru. V některých případech to vedlo k nedobrovolnému prodloužení dovolené.
3. „Ztracené“ spodní prádlo – Hosté často nenuceně pohazují prádlo po různých koutech hotelového pokoje. Není divu, že jeden nebo dva kousky zůstanou při odjezdu opomenuté a vyvolávají pak pobavení u zaměstnanců hotelu.
4. Kufry – Nechce se vám prát oblečení po návratu z dovolené? Někteří turisté ten problém zřejmě řeší tak, že svůj kufr zapomenou v hotelu, nebo jen třeba věří partnerovi, že jim kufr přivezl letištní kyvadlovou dopravu.
5.Plyšáci – Pro rodinu je často šokem, když zjistí, že oblíbený medvídek není na palubě a neexistuje způsob, jak uklidnit plačící dítě. Není jiná možnost než doufat, že jim ztraceného plyšáka pošlou z hotelu poštou domů.
6. Plavky – Klasika mezi zapomenutými oděvy. Plavky se většinou suší na terase nebo balkoně a tam často zůstanou zapomenuté. Vzpomínka na ně vytane až doma, když si rodina balí tašku na koupaliště.
7.Klíče – Patří k oblíbeným zapomínaným předmětům, bez ohledu na to, zda jde o klíče od domu nebo klíče od auta. Často cestovatelé zjistí až před domovními dveřmi, že jim klíče chybí. V ideálním případě mají sousedé náhradní klíče, jinak je třeba zavolat zámečníka.
8. Šperky – Prsteny, náhrdelníky, náramky, hodinky – noční stolky v hotelových pokojích jsou někdy plné překvapení a nabízejí prostor a velký potenciál pro zapomenuté věci. Největší paniku vyvolají snubní prsteny zapomenuté v zásuvce.
9.Plážové hračky – Poté, co malé děti postavily nesčetné písečné hrady pomocí lopatky a kyblíčku a vydováděli se s vodními pistolemi, zůstávají tyto hračky často v hotelu. Je důvodem zapomnětlivost nebo je to výchovné opatření rodičů, aby se děti zas vrátili k domácím úkolům?
10. Sluneční brýle – Nadčasový doplněk každého léta patří mezi nejvíc zapomínané věci v hotelech. Možná je však někteří cestovatelé zapomínají jen proto, aby měli dobrou výmluvu pro nákup nových brýlí.