Co vybrat z bohaté domácí nabídky sektů?

Bohemia Sekt demi sec našeho největšího výrobce šumivých vín, společnosti Bohemia Sekt ze Starého Plzence, je symbolem sektu v ČR již více než 40 let. Své příznivce získává svou harmonickou, jemně polosuchou chutí a svěží květnatou vůní. Patří k těm, které vznikají sekundárním kvašením metodou Charmat, tedy v ocelovém tanku. Pro výrobu jsou vybírána kvalitní bílá vína a ta jsou do základního cuvée sestavována podle originální receptury

Sang Real Sekt brut z Templářských sklepů Čejkovice je připravovaný klasickým druhotným kvašením v lahvi. Jedná se o 100% Chardonnay z ročníku 2011. Prolíná se v něm svěžest, pikantnost a ovocný projev odrůdy s nádherným výrazem dlouhého zrání na jemných kalech, plností a lahvovou zralostí. Pádným argumentem, potvrzujícím kvalitu tohoto sektu, je vítězství v kategorii sektů z letošní prestižní soutěže Král vín.

Sekt 1876 ze Zámeckého vinařství Bzenec je cuvée z pěti odrůd – Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Rulandské bílé, Chardonnay a Rulandské modré. Má výraznější kyselinku a potřebnou živost k tomu, aby vás naladil na každou další dobrotu. Zaujme vyzrálou ovocnou chutí, intenzivním perlením a svěží vůní s nádechem letního ovoce a pečeného toastu. Letopočtem v názvu odkazuje na skutečnost, že v zámeckých sklepech města Bzence bylo vyrobeno první šumivé víno v Čechách a na Moravě. Je nositelem tradičních hodnot, jež k výrobě šumivého vína u nás patří. Vzniká kvašením v lahvích, nazrává minimálně po dobu 14 měsíců, pak se lahve ručně setřásají. Bylo oceněno na Prague Wine Trophy 2017.

Znovín de Lux Rosé Demi sec společnosti Znovín je sladší, aromaticky i chuťově bohatý růžový sekt s příjemnou medovo-meruňkovou barvou, vyrobený z odrůdy Cabernet Sauvignon klasickou metodou kvašením v lahvi. Osloví milovníky svůdně nasládlých a podmanivých šumivých vín.