Donatella Whisky patří k nejrychleji rostoucím firmám Evropy

Luxusní gigant Donatella Whisky nyní patří k nejrychleji rostoucím firmám Evropy. S růstem 4 186 % se umístil se na 12. místě v žebříčku FT1000 nejrychleji rostoucích evropských společností 2019. Pokud by se žebříček zúžil jen na luxusní branži nebo lihoviny, společnost Donatella Whisky by dokonce skončila na 1. místě mezi nejrychleji rostoucími evropskými firmami. Tento údaj zveřejnily noviny The Financial Times 1. března 2019 ve spolupráci se statistickým úřadem Statista GmbH a odpovědným auditorem společnosti.

Za společností Donatella Whisky stojí její majitel a zakladatel Matthias Steinmetz (36). Vidí svou značku jako životní styl, luxusní zážitek spojující styl, eleganci a provokaci. Steinmetz se nikdy nenechal omezovat a vždy sledoval své vlastní cíle. I když byl označován za výstředního nebo provokativního, prosazoval si své vlastní trendy. Přesně tento životní styl lze nalézt také v jeho whisky. Všechny produkty společnosti Donatella jsou samozřejmě vlastníkem designovány, signovány a distribuovány v limitovaných edicích.

Matthias Steinmetz dokazuje, že luxusní branži se daří dobře a prosazuje se na základě kvality, dobrého servisu a dokonalosti. Jeho společnost dnes patří k jedněm z nejkvalitnějších a cenami oceněných luxusních manufaktur po celém světě. V červenci 2018 se Donatella Whisky poprvé zúčastnila meiningerské mezinárodní soutěže International Spirits Award (ISW) a získala od šedesátičlenné poroty zlato. Škála produktů Donatella zahrnuje od 18 let staré blended whisky až na 50 let starou single malt skotskou whisky. V polovině března představí Steinmetz vysoce kvalitní whisky, víc než 65 let starou single malt skotskou whisky v limitované edici pouhých 25 lahví.

Donatella Whisky distribuuje lihoviny prostřednictvím vlastní distribuční sítě, která zahrnuje dva vlastní internetové obchody a několik exkluzivních distributorů po celém světě. V roce 2018 obdržel Steinmetz dvě nabídky na převzetí od společností z Londýna a Paříže, obě nabídky odmítl, své životní dílo prodat nehodlá. Po mnoho let investoval do svého podnikání spoustu času, potu, bezesných nocí a vášně. Dosud to dokázal bez pomoci investorů, partnerů nebo bank. „Každý člověk může dosáhnout čehokoliv a jakéhokoli cíle, bez ohledu na to, jaké je národnosti nebo z jaké příjmové vrstvy pochází,“ je přesvědčen Steinmetz.

 

Foto: Matthias Steinmetz – Donatella Whisky/ © obs/Donatella/Doretti