Europa Passage Hamburk – jedinečné gastronomické podlaží FoodSky otevřeno

Nové gastronomické centrum FoodSky v nákupní galerii Europa Passage v Hamburku bylo znovu otevřeno 29. září po kompletní devítiměsíční rekonstrukci, která přišla na 14 mil. EUR. Nové podlaží zahrnuje Food-Court s 15 gastronomickými firmami a cca 400 míst k sezení, dalších 5 restaurací se zhruba 600 místy k sezení. Gastronomické centrum FoodSky je svou rozlohou o 3 000 m2 největší gastronomickou plochou v Hamburku a je v pracovních dnech otevřeno od 10 do 21 hodin a o svátcích od 11 do 18 hodin. „Díky otevření FoodSky se podíl gastronomie v Europa Passage zvýšil na 20 %. Splnili jsme tak přání našich zákazníků, kteří oceňují změnu a rozmanitost v nabídce jídla. Přívětivou atmosféru podtrhuje jedinečný design, podtrhující charakter nákupní galerie v centru Hamburku,“ zdůraznil Klaus Striebich, obchodní ředitel pronájmů prostor společnosti ECE, která má na starosti management nákupní galerie.

Gastronomická nabídka zahrnuje celou škálu od malého bistra až po hvězdičkové restaurace. Vedle zavedené restaurace „Se7en Oceans“ s klasickou hvězdičkovou kuchyní Frédérica Morela a fantastickým výhledem na jezero Alster byla otevřena restaurace Pizza Hut, tři nové restaurace – vietnamská „Hanoi Deli“, jako první v Německu burgerová restaurace „Friends & Brgrs“ a moderní německá kuchyně „EssBar“. V oblasti Food-Court otevřely své pobočky restaurace „Palacios“ se španělskou kuchyní, „Fisch&Grill“, „Vincent Vegan“ a „O-Street“ (orientální kuchyně). Další nové gastronomické koncepty jsou „Saray Grill“ (turecké speciality), „nem“ (vietnamské), „Pommesfreunde“, „bok“ (asijská kuchyně) „What the Food!“ (mj. vegetariánská kuchyně). Nabídku doplňuje  Boussi Falafel“ (orientální speciality), „Chutney“ (indická kuchyně), „Camachos“ (čerstvé grilované speciality), „Ciao Bella“ (pizza a pasta), „immergrün“ (smothies, saláty & šťávy), a „Gecko“ (burritos a tacos), které se přestěhovaly z původního umístění v suterénu. Nové gastronomické podlaží přesvědčuje nejen širokou kulinární nabídkou, ale i mimořádnou atmosférou, která odpovídá názvu obchodní galerie. S odkazem na evropské metropole jako je Kodaň, Paříž, Londýn a Madrid bylo zvoleno vybavení na základě designu charakteristického pro tato velkoměsta. Například pro Kodaň jsou typické chladné barvy, čisté puristické tvary, pro Paříž vkusná elegantní atmosféra podtržená hravými prvky, pro Londýn materiály v ležérním stylu hipster a vintage vzhledu, pro Madrid teplé oranžovo-červené barevné kombinace a kontrastní grafické vzory v černé a bílé. Souhra těchto odlišných světů barev a materiálů navozuje jedinečné prostředí s atmosférou pohody. Celkový koncept umocňují ušlechtilé a přírodní materiály, luxusní mobiliář a světelné inscenace navozující dobrou náladu.

FoodSky doplnil gastronomickou nabídku v centru Hamburku o mnoho zajímavých konceptů a přitáhne bezpochyby ještě víc návštěvníků do centra města. Nákupní galerie Europa Passage nabízí 120 obchodů na pěti podlažích o cca 30 000 m2. Denně ji navštíví kolem 53 000 lidí.

FoodSky_02 (c) ece

FoodSky_01 (c) ece