For gastro&hotel již tento týden

Sedmý mezinárodní veletrh hotelového zařízení a gastronomie FOR GASTRO & HOTEL přinese letos v říjnu též zásadní novinku. Součástí programu bude odborný kongres pro profesionály z oblasti pohostinství, který přivítá nejvýznamnější osobnosti segmentu HoReCa z ČR i zahraničí. Program ve dnech 5. a 6. října představí řadu přednášek na aktuální témata, workshopy, ale i ale i luxusní barmanskou a kuchařskou show.

DOPROVODNÝ PROGRAM – zde

Premiérový kongres startuje ve čtvrtek 5. října slavnostním galavečerem, jehož moderování se ujme herečka Markéta Hrubešová. Během něj se uskuteční vyhlášení prestižní soutěže Kuchař roku ČR 2017/2018, kterou pořádá Asociace kuchařů a cukrářů ČR. Hosté se mohou těšit i na zajímavou přednášku hokejového kouče a psychologa Mariana Jelínka o motivaci a úspěchu ve sportu a v podnikání.

Pátek 6. října přinese hostům celodenní program nabitý odbornými přednáškami, vášnivými debatami a případovými studiemi, ale také ukázkami práce hvězdných osobností v jedinečné kuchařské a barmanské show. Ranní program odstartuje blok přednášek Chytré koncepty vítězí, v nichž se o svoje zkušenosti podělí Miroslav Bukva z Clarion Congress Hotel Prague a Roman Vaněk z Pražského kulinářského institutu. Dopoledne se hosté kongresu mohou připojit k panelové debatě na aktuální téma narovnání podmínek na trhu HoReCa, kterou bude moderovat prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.

Ve dnech 6. – 8. 10. se na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL 2017 také uskuteční semifinále mezinárodní soutěže GLOBAL CHEFS CHALLENGE určené pro kuchaře z celé Evropy. Ve třech dnech se zástupci jednotlivých zemí utkají ve třech různých soutěžích, a to v nejprestižnější seniorské soutěži Global Chefs Challenge, v soutěži mladých kuchařů Hans Bueschkens Young Chefs Challenge a v soutěži cukrářů Global Pastry Chefs Challenge.

Soutěžní a exhibiční program barmanů, baristů, teatenderů a pivních specialistů představí Česká barmanská asociace a i v letošním roce se opět předvedou aktuální novinky a trendy z oboru gastronomie v programové scéně GASTRO TOUR od agentury T&M Creative.                                      

Veletrh nabídne v největší hale výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech moderní technologie a ucelenou přehlídku firem s kompletní nabídkou produktů a služeb pro pohostinství, gurmánské potraviny a nápoje včetně interaktivních prezentací i workshopů na jednotlivých expozicích.

V další samostatné hale pak bude prezentována přehlídka vybavení pro interiéry hotelů a restaurací, nábytek a dekorace.

Nenechte si letos ujít veletrh FOR GASTRO & HOTEL na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech ve dnech 5. – 8. října.

Více na  www.kongresforgastro.cz a www.for-gastro.cz

Redakci našich titulů Svět H&G, Svět HORECA můžete navštívit v hale č. 1, stánek A20 – Těšíme se na vás!