Hoteliéři hledají nové formy zábavy pro hosty

Spread the love

Vířivé vany, respektive tzv. SwimSPA, které mají největší tradici výroby i užívání ve Spojených státech amerických, dnes dokážou nabídnout stejný komfort jako klasické bazény a přitom mají  řadu dalších výhod, díky kterým se staly v poslední době trendem i u nás.

Hoteliéři stále častěji řeší situaci nepřízně počasí a nástroje, jak hosty udržet za každého počasí v jakoukoliv roční dobu. Jedním z poměrně solidních a efektivních nástrojů je pestrá nabídka wellness vyžití. Samozřejmě, že vedle očistných kúr, masáží a fitness se lidé rádi nechají hýčkat i v rámci vodního světa. Vířivky přitahují zejména páry, které chtějí hodinu strávit v krásně teplé vodě se sklenkou sektu a malinami. Ale jaké jsou trendy v oblasti vířivek pro provozovatele?

Moderní vířivky jsou hit

Vířivé vany, respektive tzv. SwimSPA, které mají největší tradici výroby i užívání ve Spojených státech amerických, dnes dokážou nabídnout stejný komfort jako klasické bazény a přitom mají  řadu dalších výhod, díky kterým se staly v poslední době trendem i u nás. Vedle snadnější instalace a menších nároků na prostor jsou to hlavně nesrovnatelně nižší provozní náklady a snadná údržba, které jsou vždy závislé na použitých technologiích a materiálech. Moderní vířivky nabízí možnost celoročního provozu, řadu tréninkových programů s využitím plynule regulovatelného protiproudu pro zvýšení vaší kondice či takové vychytávky, jako je možnost řízení hydromasážních funkcí dle individuálních potřeb nebo audiosystém s reproduktory na hladině vody.

Víříme a nafukujeme

Cenovou alternativou jsou potom pro malé ubytovací zařízení, kteří chtějí zlepšit kvalitu služeb, nafukovací vířivky. Ty poskytují poměrně vítanou alternativu také pro podniky, které neoplývají velkými prostory. Nafukovací vířivky jsou však především cenově dostupnější, a to výrazně. Zatímco klasická vířivá vana vyjde třeba na 100 tisíc korun i víc, model Relax Pool prodává Marimex už za necelých 11 tisíc korun. Aby byl navíc provoz nafukovací vířivky finančně co nejméně náročný, je součástí výbavy dodávané spolu s vířivkou i termokryt a krycí plachta. Kromě toho, že zabraňují úniku tepla a tím snižují spotřebu elektrické energie, brání i spadu nečistot do vody ve vířivce.

Celý článek včetně návodu na saunování najdete v aktuálním vydání Svět HORECA březen-duben 2014