InterContinental má novou šéfcukrářku

Šéfkou cukrárny pražského InterContinentalu je od začátku března Barbora Kulíková. Cukrářka, s více než patnáctiletou praxí, přišla do hotelu v Pařížské z restaurace Aromi. Dříve působila v restauracích Aureole, Flambée, Kampa Park a v Corinthia hotelu. Prvotní zkušenosti po vyučení sbírala na stáži ve Francii. Později se specializovala i na italskou, norskou a thajskou kuchyni. Rozhodnutí stát se cukrářkou ovlivnila Barbořina maminka. „Velice ráda pekla a já jsem jí už odmalička pomáhala. Cukrařina se mi velmi rychle dostala pod kůži,“ líčí cukrářské začátky Barbora Kulíková.

Barbora velmi pečlivě sleduje nové metody a trendy v cukrářském oboru a těchto poznatků využívá k neustálému zlepšování práce. Kreativita a cit pro netradiční chutě jsou charakteristickým rysem jejích dezertů. Víc než sbírání gastronomických cen však oceňuje práci s lidmi, o čemž svědčí i úspěšné cukrářské kurzy, které Barbora dříve vedla. V kurzech vyučovala přípravu pravých čokoládových pralinek různých druhů i náplní. Barbora preferuje jednoduchost a čistotu. Vliv francouzské kuchyně se promítá i do jejího cukrářského umění. Barbořiným neoblíbenějším dezertem je Crème Brûlée. „Vylepšování a obměňovaní variant tohoto dezertu mě nikdy neomrzí,“ tvrdí Barbora. Cukrařina je Barbořiným největším koníčkem. Ve volných chvílích se nejraději věnuje čtení odborné literatury a zkoušení nových receptů. Barbořiným cílem je neustále se zdokonalovat, aby jednou nabyté zkušenosti a dovednosti mohla předat mladší generaci a sledovat, jak stejně jako ona posouvají hranice cukrářského umění dál.


Warning: Undefined array key "sfsi_mastodonIcon_order" in /data/web/virtuals/309338/virtual/www/domains/svethg.cz/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 175
error

Líbí se vám příspěvek? Pošlete jej dál :-)