Jaké nové styly a materiály budou in v příštím roce?

Spread the love

Ambiente Trends bude i v roce 2020 patřit k nejvyhledávanějším akcím předního mezinárodního veletrhu spotřebního zboží a designu Ambiente. Jaké nové styly, materiály, témata a produktové mixy budou in v příštím roce? Odpověď přinese ve dnech 7. až 11. února 2020 veletrh Ambiente.

Akce Ambiente Trends, tradičně připravená designovým studiem bora.herke.palmisano, zahrnuje široké spektrum informací ze světa spotřebního průmyslu. Přehled budoucích trendů je postaven na analýze celosvětového vývoje v designu, umění a architektuře, módě a životním stylu. Studio bora.herke.palmisano pro tři stylizované trendové světy vybíralo z produktů téměř 4 500 vystavovatelů na veletrhu Ambiente a výsledkem je skutečně hmatatelná výpověď o vývoji trendů v blízké budoucnosti. „Trendy jsou produktem našich aspirací a potřeb vyplývajících ze změn v našem okolí. Tyto aspirace a potřeby se projevují v nových nebo znovuobjevených tvarech, vzorech a funkcích. Akci Ambiente Trends pro nás každoročně připravuje studio bora.herke.palmisano. Jsme rádi, že můžeme takto přispět našim návštěvníkům v jejich přípravách na následující sezony,“ říká Nicolette Naumann, viceprezidentka veletrhu Ambiente. Pro rok 2020 připravilo designové studio bora.herke.palmisano pro veletrh Ambiente tři tematické světy: shaped+softened, precise+architectural a artistical+diverse.

shaped+softened

Funkční nábytek dosahuje až skulpturálních kvalit díky měkkým tvarům a empatickým konturám. Tento silný dojem posiluje neutrální barevná paleta tlumených barev v čele s bílou a teplými i studenými odstíny šedé. Povrchy jsou na dotyk příjemné, měkké a hladké či strukturované. Nadšení, vizuálně i svými dotykovými vlastnostmi, vzbuzují zejména sklo, buď saténově matné, nebo průhledné, špičkový porcelán a drsná keramika. Textilie jsou přírodní, vhodné pro každodenní použití a jsou často potištěny obrazy plnými pohybu a nepravidelností. Uplatní se obzvláště průsvitná vlákna a záhyby, světlé dřevo a tapety s technikou malování tónem v tónu.

Precise+architectural

Vysoce kvalitním materiálům tohoto architekturou inspirovaném trendu přidává nádech industrialismu paleta barev s tóny barvy cihel a cementu s dotykem rzi a plaveného zeleného skla. Vytvářejí podmanivé prostředí, umocněné mlhavým přítmím a temnou modří večerní oblohy, zasazené do jinak ostře definovaných prostor, které vycházejí ze základních principů designu. Tyto inovativní kombinace vytvářejí útulné shluky a kladou silný důraz na estetiku materiálů. Terrazzo, leštěné nebo zčernalé dřevo, sklo, ocel, bronz a matné nebo tlumeně lesklé povrchy se dobře kombinují s kůží, těžkými textiliemi, jako je manšestr, tvíd, buklé a velur a také s geometrickými a skvrnitými vzory.

artistical+diverse

Tento styl promění životní prostor v personalizovanou koláž. Svým uměleckým charakterem, neobvyklými barvami a rozmanitými kombinacemi přináší povzbuzení. Paleta vychází z osvěžující směsi jasně oranžové barvy v kombinaci s malinovou, mléčnými barvami, barvou hutného medu a sytou modří oblohy. V této multidisciplinární a vrstvené interakci mezi uměním, řemeslem a digitální technologií hraje ústřední roli „řízená šance“. Každý objekt má díky kreativnímu využití řady nových materiálů, neobvyklých výrobních procesů, nekonvenčních témat a neotřelých tvarů svůj vlastní jedinečný charakter.

Přednášky, audio průvodce a brožura a booklet

Designéři ze studia bora.herke.palmisano představují trendy i na každodenních přednáškách (v 11:30 a v 14:30) v rámci Ambiente Academy v hale 9.1. Na základě četných příkladů poskytuje Annetta Palmisano detailní pohled na styly, jež budou vládnout veletrhu v následujících sezonách. K dispozici bude i audioprůvodce, jenž provede návštěvníky Ambiente prezentací trendů a poskytne jim jedinečnou možnost zcela se ponořit do světa trendů v nikým neomezeném čase a rytmu. Audioprůvodce je k dispozici všem návštěvníkům v angličtině i němčině prostřednictvím aplikace Ambiente Navigator. Při procházce různými stylovými světy dostanou návštěvníci cenné základní informace doplněné o konkrétní detaily a možné kombinace produktů. Návštěvníci odejdou plni inspirace a nápadů, jak povědomí o trendech uvést do praxe na plochách obchodů. Výstavní centrum má výkonnou bezplatnou Wi-Fi, jež umožňuje rychlé stahování a příjemný zážitek z poslechu. Kromě audio průvodce bude k dispozici i speciálně navržená brožura se základními informacemi ke každému jednotlivému trendu, a to včetně příslušných barev Pantone a popisů materiálů. Trendy veletrhu Ambiente budou také prezentovány na specializované webové stránce, kde budou výsledky průzkumu trendů ilustrovány na příkladech produktů, materiálů a konkrétních barevných kombinací: www.ambiente-trends.com.

 

Text a foto: Messe Frankfurt Exhibition GmbH