Laxman Narasimhan přebírá funkci generálního ředitele Starbucks

Společnost Starbucks ohlásila, že pan Laxman Narasimhan převzal funkci generálního ředitele a připojí se k představenstvu společnosti.

Po celosvětovém hledání nového lídra pro Starbucks se pan Narasimhan 1. září 2022 připojil ke společnosti jako přicházející generální ředitel a přinesl téměř 30 let zkušeností s vedením globálních podniků spotřebního zboží a poradenství pro společnosti maloobchodu, prodeje potravin, restaurací a elektronického obchodu. Během minulých pěti měsíců se pustil do jedinečné zkušenosti vnímání nezvyklého prostředí při cestách, kdy pracoval s partnery (zaměstnanci) ve více než 30 obchodech, výrobních závodech a střediscích podpory po celém světě a přitom získal svůj certifikát baristy. Ponořil se do plánů na znovuobjevení pro společnost vedenou p. Schultzem, který se jako přechodný generální ředitel vrátil s účinností od 4. dubna 2022.

Od chvíle, kdy se pan Schultz minulý rok vrátil, odhalila firmy Starbucks strategii znovuobjevení pro celou šíři společnosti a pokračovala v poskytování více než 1 miliardy USD v investicích do maloobchodních partnerů a obchodů pro upřednostňované oblasti, jako je zvýšený nárůst placené nemocenské, nové benefity finanční pohody, modernizované školení a spolupráce, inovace a vybavení obchodů a oslava kávy. Od zveřejnění příjmů za 2. čtvrtletí finančního roku 2022 po zveřejnění příjmů za 1. čtvrtletí finančního roku 2023 dosáhla společnost nárůst ceny akcií o 47 % a nárůst tržní kapitalizace o přibližně 40 miliard USD za tutéž dobu. V tomto časovém období také společnost poskytla akcionářům 50% zisk v hodnotě akcií a dividendách, což daleko překonává index S&P 500. Naposledy, již sedmým rokem po sobě, byla společnost Starbucks také jmenována nejcennější značkou v oboru restaurací. Jmenování jí udělila konzultační firma pro hodnocení značek Brand Finance.

“Představenstvo chce vyjádřit naše nejsrdečnější díky našemu zakladateli Howardu Schultzovi za jeho obětavé převzetí vůdčí role když byl požádán—přičemž se vzdal kompenzací a své vlastní záležitosti dal stranou—pro lásku k naší společnosti a jejím partnerům,” řekla Mellody Hobson, předsedkyně nezávislého představenstva. “Bez něj bychom nebyli tam, kde jsme.”

Pan Narasimhan oficiálně nastoupil na funkci generálního ředitele ve středu 23. března, kdy vedl výroční schůzi akcionářů Starbucks. S nástupem do funkce bude pan Narasimhan pokračovat v zapojování týmů vedení, sdílet své rané poznatky a náhledy a posuzovat příležitosti pro společnost, které mapují cestu vpřed.

“Laxmanův intenzivní ponor do podnikání spojený s jeho rozsáhlou zkušeností jako osvědčeného budovatele značky, inovátora a operátora, to vše jej unikátně připravilo na to, aby vedl společnost Starbucks do její další fáze růstu,” řekla paní Hobson. “Tento ponor prohloubil jeho porozumění pro kulturu a hodnoty Starbucks. Během času, kdy se učil a naslouchal, si již získal srdce a mysl našich partnerů po celém světě.”

“S pokorou oficiálně nastupuji do své funkce jako generální ředitel Starbucks, který vede fantastický tým více než 450.000 partnerů v zelených zástěrách po celém světě. Základ, který položil Howard – když téměř z ničeho vybudoval ikonickou globální značku hnanou vpřed trvalým zaujetím pro povznesení lidskosti – je opravdu pozoruhodný a jsem poctěn, že mám příležitost stavět na tomto hlubokém odkazu,” řekl pan Narasimhan. “Jako podnik spojující lidi máme prostřednictvím každého šálku a každého spojení neomezené možnosti něco poskytovat našim partnerům, našim zákazníkům, našim investorům a našim společenstvím. Jsem nadšený, že budu pracovat po boku našich partnerů v celém světě na otvírání neomezené budoucnosti Starbucks.”

Foto: Starbucks