Mattoni 1873 v roce 2021 zvýšila výkonnost i podíly na trzích

Mattoni 1873, lídr středoevropského trhu s nealkoholickými nápoji, se v roce 2021 vrátil k výkonnosti z období před pandemií. Tržby skupiny se zvýšily o 6,2 % na 16 mld. Kč a EBITDA vzrostla o 4 %. Firma kladla důraz především na inovace na poli udržitelnosti a cirkularity.

Středoevropská skupina se sídlem v ČR loni vyrobila více než 1,76 miliardy lahví. Objem výroby se tak meziročně zvýšil o 8,2 %. V ČR firma zvýšila tržní podíly ve všech klíčových oblastech (přírodní minerální vody, ochucené vody, sycené nealkoholické nápoje). Posilovat tržní podíly v klíčových segmentech se dařilo i v dalších zemích Evropy. Podobně jako o rok dříve, skupina dosáhla skvělého výsledku díky inovacím a mobilizaci výkonu zaměstnanců navzdory obtížné době.

„Podařilo se nám dosáhnout silného oživení oproti roku 2021, i přes výkyvy vnějšího prostředí – nejprve jsme čelili dopadům silných pandemických restrikcí a poté prudkému nárůstu cen surovin a energií. Klíčovým faktorem úspěchu je nadšení a nasazení všech našich lidí, jejichž skvělý výkon se přetavil do atraktivního programu inovací, který jsme efektivně uskutečnili napříč všemi kanály,“ říká Alessandro Pasquale, generální ředitel Mattoni 1873.

Foto: Mattoni


Warning: Undefined array key "sfsi_mastodonIcon_order" in /data/web/virtuals/309338/virtual/www/domains/svethg.cz/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 175
error

Líbí se vám příspěvek? Pošlete jej dál :-)