Mauricius podruhé v Praze

Mauricius zdaleka neznamená jen ráj turistů a bělostné pláže obklopené azurově modrým oceánem. Na loňské akci „Mauricius v Praze“ se o tom přesvědčilo přes padesát českých firem (např. Tesco, Kaufland, Emco, ZOOT, Husky, Pietro Filipi, O’Style aj.), které dorazily na jednání s mauricijskými výrobci. O tom, že se jednalo o akci veskrze úspěšnou, svědčí fakt, že obdobná obchodní akce se koná i letos na jaře, kdy se pro každou ze 13 mauricijských firem připravuje série individuálních schůzek s českými distributory a firmami v oblasti velkoobchodního a maloobchodního prodeje.

Ve dnech 24. a 25. dubna 2017 představí v pražském hotelu Hilton své produkty firmy z oblasti textilního a potravinářského průmyslu, a budou jednat s českými dovozci, distributory a maloobchodními prodejci o podmínkách spolupráce. Textilní průmysl má na Mauriciu silnou tradici a může se pochlubit referencemi věhlasných značek jako např. Guess, Next, Marks&Spencer, Puma, Asics, Pepe Jeans atd. Z agro průmyslu budou v Praze zastoupeni mauricijští exportéři čerstvého exotického ovoce, mražených snacků, instantních nudlí, čajů, koření a konzervovaných omáček a pochutin.

Dle žebříčku Global Competitiveness Report je Mauricius nejlépe hodnocenou zemí subsaharské Afriky. Potenciálnímu růstu obchodních vztahů s Mauriciem nahrává především bezcelní styk s EU v rámci dohody EPA, nízké ceny schopné konkurovat asijským dodavatelům a tradiční zkušenosti s exportem do zemí EU (především Velké Británie, Francie a Itálie).

Možnost jednání se zástupci firem: pondělí 24. dubna 2017 + úterý 25. dubna –  v hotelu Hilton, Pobřežní 1, Praha 8, nebo po dohodě i v jiném místě.

Informace a registrace na akci Mauricius v Praze – www.mauriciusvpraze.cz

Organizace: EasyLink Business Services, Jakub Janata, tel. 233 320 784, www.easylink.cz

chutney