Navštívili jsme Ambiente 2019

Spread the love

V únoru proběhla ve Frankfurtu nad Mohanem jedna z nejdůležitějších HoReCa událostí letošního roku. Na veletrhu Ambiente 2019 představilo své portfolio 4151 vystavovatelů z 92 zemí.

V celkem 9 pavilonech, ve kterých se veletrh konal, se návštěvník mohl inspirovat nepřeberným množstvím dekorací, dárků, stolů, židlí a samozřejmě také HoReCa sortimentu. Našinec mohl na tomto pětidenním svátku spotřebního zboží nalézt i 42 českých firem jako například Crystalex CZ, s.r.o., Thun 1794 s.r.o. či Crystalite Bohemia.  HoReCa segment veletrhu nabízel široké množství výrobků špičkové kvality od nejzákladnějších předmětů až po fascinující gastronomické koncepty. V případě designových dekorací se mohl člověk i velmi snadno setkat se samotným návrhářem. Letošní Horeca segment se setkal s velkým zájmem a pro příští rok bude mít tento segment vlastní výstavní halu.

Bílý porcelán, který v posledních letech téměř zmizel byl na veletrhu jednoznačně trendem (Foto: Gmundner Keramik)

Bílý porcelán, který v posledních letech téměř zmizel byl na veletrhu jednoznačně trendem (Foto: Gmundner Keramik)

ambiente-messe-ja-unendlich-tee-kanne-design

O ideálním designu čajové konvice by profesionálové hovořili hodiny firma ja-unendlich se na to podívala trochu jinou optikou (foto: ja-unendlich)

Nedílnou součástí veletrhu byla i serie přednášek v rámci Ambiente Academy nebo komentované prezentace na stáncích s renomovanými designéry. Na konkrétních stáncích, které se ve svém obchodním modelu věnují fairtradovému zboží a šetrnosti k životnímu prostředí, mohl člověk narazit na značku “Ethical Style” poukazující právě na společenskou zodpovědnost.

DSC_0289

DSC_0297

DSC_0261

Jako každý rok, i letos měl veletrh tématickou složku, a tou byla partnerská země Indie. Všudypřítomná, rozmanitá a barevná výzdoba stánků vdechla veletrhu osobitý charakter.