Novináři z Velké Británie a Irska objevovali brány do regionů

Spread the love

Tématem roku 2019 jsou „Města, brány do regionů“ a nepochybně je to téma, na které turisté slyší. Téměř každému se při zmínění České republiky vybaví Praha, nicméně stále více turistů z Velké Británie již v Praze bylo a vyhledává nová zajímavá místa pro svou příští návštěvu. Zahraniční zastoupení Velké Británie a Irska k této příležitosti v prvním čtvrtletí tohoto roku uspořádalo hned několik press tripů.

„Novináři navštívili několik měst v Čechách, na Moravě a Slezsku. Snažili jsme se poukázat na jednoduchost a dostupnost dopravy mezi Prahou a ostatními městy ČR, při jejichž návštěvě se turisté vyhnou masám lidí a zároveň poznají příběhy dosud neokoukaných míst.“ uvedla Katarína Hobbs, ředitelka ZZ Velké Británie a Irska.

Začátek roku se nesl v duchu individuálních press tripů. Nejprve David Gordon píšící pro velké deníky jako Irish Daily Mail nebo Sunday Life navštívil Brno. Valentýnský press trip byl věnován Mariánským Lázním, které objevoval Colm Heatley z Belfast Telegraph a Olomouc a Ostravu navštívil při svém individuálním tripu Mike MacEacheran píšící pro The Independent. Díky účasti významných médií můžeme počítat s dosahem až 3 miliony čtenářů.

Praha samozřejmě hledáčku médií také neunikla. Britský influencer s téměř sto tisíci sledujícími, Nathan Rollinson, objevoval krásy Prahy a nedaleké Kutné Hory během své několikadenní březnové návštěvy. Lucy Thackray z The Sunday Times Travel Magazine mezitím prozkoumávala netradiční místa v Praze pro svůj článek „Sophisticated Prague“.

Pětidenního skupinového press tripu s podtitulem „Discover Alternative Cities“ se zúčastnili 3 novináři tištěných médií a 1 influencer. Média byla zastoupena novinářkami Eleanor Goggin z The Irish Independent, Jean Ward ze skotského deníku The Daily Record a Lynn Swan z národního listu The Sun. Skupinu doplnil influencer Evan Edinger s více než 300 tisíci sledujícími na Instagramu a Youtube. Novináři během své návštěvy zavítali do Ostravy, Olomouce, Brna, Kutné Hory a Prahy-Holešovic. Významná média by měla zajistit dosah až za hranicí 13 milionů čtenářů.

Druhý hromadný press trip se zaměřoval na židovské památky a luxusní dovolenou. David Diebold z Irish Daily Mail a George Keegan píšící pro Northern Standard navštívili Židovské město v Praze a Třebíči a objevovali také to nejlepší z Jižní Moravy – a to včetně degustace vína a návštěvy Mikulova a Lednicko-Valtického areálu.

Za úspěch press tripů se zasloužili také naši partneři, kterým bychom tímto rádi poděkovali. Především tedy Magistrátu města Brna, destinační společnosti Moravian-Silesian Tourism, Magistrátu města Olomouce, Středočeské centrále cestovního ruchu, Centrále cestovního ruchu Jižní Moravy, Vysočina Tourism a v neposlední řadě Českým dráhám.

Text a foto: CzechTourism