Potravinářský veletrh SALIMATECH nabídne příležitost navázat nové obchodní kontakty

Spread the love

Příležitost navázat nové obchodní vztahy, přehled o českých i zahraničních dodavatelích v oboru, profesionální prostor pro prezentaci firmy a produktů. To vše přinese Mezinárodní veletrh pro potravinářství a gastronomii SALIMATECH, který se uskuteční od 7. do 9. února 2023 na výstavišti v Brně. Tentokrát s novým pojetím a zaměřením na technologie v potravinářství.

Potravinářský veletrh bude poprvé otevřen pouze pro odbornou veřejnost, což přinese mnohem více prostoru pro navazování kontraktů, přehlídku nejmodernějších technologií a diskuze s odborníky. Tomu je přizpůsobeno nové zaměření. „V minulých ročnících se po výstavní ploše procházeli kromě odborné veřejnosti také koncoví zákazníci s cílem nakoupit potraviny, v nadcházejícím ročníku však bude mít veletrh pouze B2B charakter. Tento žádaný koncept ze strany vystavovatelů si zasloužil nové pojmenování SALIMATECH místo původního názvu SALIMA,“ uvedl Tomáš Moravec, generální ředitel společnosti Veletrhy Brno.

Všechny hlavní obory potravinářství najdete na jednom místě

Nový koncept pod značkou SALIMATECH zahrnuje nejen zmíněné moderní technologie pro výrobu potravin a automatizaci v potravinářství. Své místo zde mají i specializované obory, které jsou tradiční součástí potravinářských veletrhů. Zastoupeny budou potřeby pro mlynářství, pekařství a cukrářství, zařízení pro zpracování potravin a nápojů i vybavení gastro provozů a hotelů. Mezi přihlášenými firmami nechybí například ALBERTINA Machinery, DALIX, FrieslandCampina Netherlands, JAROSPOL Technology, Milltech CZ, Panini s.r.l., UNIMARCO nebo VAC-STAR CZ. Představí se také společnost Retigo, která se stala hlavním partnerem veletrhu.

Gastronomické show se známými kuchaři a cukráři

Vystavovatelé na svých expozicích připravují zajímavý program složený z kulinářských show a workshopů. Lidé tak v praxi uvidí, jak fungují moderní potravinářské technologie a seznámí se s výhodami, které lze využít v profesionálních kuchyních. V expozici společnosti Retigo se ve středu 8. února uskuteční show s Markétou Krajčovičovou, která je známá z televizního pořadu Božské dorty od Markéty. Zájemcům ukáže krásu cukrářského řemesla v kombinaci s pecí DeliMaster od firmy Retigo. Další program se bude konat v expozici značky Debic, kde se představí světově uznávaný cukrář a mistr všeho sladkého z restaurace Café Imperial Daniel Combi a mistr šéfkuchař Petr Kunc, který vařil britské královské rodině a nyní vede prestižní pražskou restauraci Salabka. Připraveny budou ukázky přípravy dezertů, zmrzlin, mléčných koktejů, jednohubek a kanápek, omáček nebo veganských dezertů. Pekařskou show chystá i společnost JAROSPOL Technology, kdy každou hodinu jejich vlastní pekař vsadí do pece čerstvé těsto nejrůznějších tvarů a chutí. Návštěvníci tak uvidí nejen techniku, ale i metodu zpracování a hotový výrobek.

Potravinářský veletrh bude poprvé otevřen pouze pro odbornou veřejnost, což přinese mnohem více prostoru pro navazování kontraktů, přehlídku nejmodernějších technologií a diskuze s odborníky.

Obchodní platforma pro potravinářský průmysl

Potravinářské veletrhy mají v Brně dlouholetou tradici a řadí se ke specializovaným výstavám s nejdelší historií v České republice. V průběhu let se veletrhy postupně vyvíjely a důraz byl stále více kladen na prezentaci technologií a odborné zaměření veletrhu. Průzkumy realizované mezi návštěvníky potravinářských veletrhů ukázaly, že 77 % z nich má vliv na rozhodovací proces ve firmách a 56 % pracuje ve vedoucí pozici. Průměrně tráví návštěvníci na veletrhu 6 hodin.

SALIMATECH se koná souběžně s obalovým veletrhem EmbaxPrint

Vysoké procento produkce obalového průmyslu směřuje právě do potravinářských firem. Proto se souběžně s veletrhem SALIMATECH koná Mezinárodní veletrh obalů a tisku EmbaxPrint. Přihlášeny jsou firmy jako ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, Arcon Machinery, Golpretech Czech Republic, Videojet Technologies Czechia, CYKLOS Choltice, Bottling Printing, Vekamaf, SOPACK, Ink Jet Servis, FANUC Czech, Kaletech, Nedpak Packaging nebo HENNLICH. EmbaxPrint je lákavý i svým doprovodným programem, např. vzorovou balicí linkou Markem-Imaje Packaging Live, která ukazuje kompletní proces balení v praxi. Konat se bude i konference Obaly pro potraviny a kosmetiku, kterou pořádá Obalový institut SYBA.

Foto: SALIMATECH