Průmyslová údržba a pronájem prádla – projekt vzdělávání

_thumb_6445_1Čisté prádlo, ubrusy, záclony a další hotelový a restaurační textil jsou vizitkou každého podniku. Je tedy v jejich zájmu získávat informace z oblasti praní a pronájmu prádla. K tomu mohou pomoci výstupy projektu, podporovaného Evropským sociálním fondem, který právě probíhá a kterého se můžete zúčastnit i Vy.

Ve spolupráci Textilního zkušebního ústavu, Asociace prádelen a čistíren a společnosti SOTEX GINETEX CZ vznikl projekt Rozvoj dalšího vzdělávání v oboru průmyslové údržby a pronájmu prádla, který je řešen v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Poskytovatelem dotace je Jihomoravský kraj. Projekt započal v dubnu 2012 a bude pokračovat do června 2014.

Cílem projektu je vytvořit systém vzdělávacích modulů, pokrývajících svým záběrem prakticky celou oblast průmyslové údržby a pronájmu prádla a připravit skupinu lektorů dalšího vzdělávání, kteří budou v budoucnu schopni za pomoci těchto modulů školit zaměstnance prádelen, čistíren a dalších příbuzných oborů z Jihomoravského kraje. V první fázi projektu, která právě spěje ke svému konci, vytváří expertní tým 10 vzdělávacích modulů na následující témata:

  • Prádelenská technologie
  • Prádelenská chemie
  • Čistírenská technologie
  • Čistírenská chemie
  • Zbožíznalství v prádelenské a čistírenské praxi
  • Legislativa a technická normalizace pro průmyslovou údržbu prádla
  • Značení výrobků pro potřeby průmyslové údržby
  • Reklamace
  • Pronájem ochranných oděvů pro průmysl a služby
  • Pronájem prádla pro hotely a zdravotnická zařízení

Poté bude následovat vzájemné proškolení lektorů mezi sebou tak, aby každý z nich byl schopen školit libovolný z modulů. Nakonec budou moduly pilotně odzkoušeny na malé skupině zaměstnanců prádelen, čistíren a dalších příbuzných oborů z Jihomoravského kraje (v menší míře lze akceptovat i zájemce mimo JMK) a proběhne jejich základní evaluace.

V rámci projektu se počítá také s pilotním školením pracovníků z praxe. Zde je vhodné poznamenat, že poznatky ze školení jistě dobře využijí nejen prádelny a čistírny, ale i firmy, zabývající se restaurační a hotelovou činností, nemocnice, domovy seniorů apod. Získají například přehled o tom, co lze a nelze od domácího a průmyslového praní, čištění a detašování očekávat, na co dbát při nákupu různých typů textilu nebo jaké jsou možnosti dnes velmi moderního pronájmu prádla.

Věříme, že realizace projektu přispěje k rozvoji a zlepšení konkurenceschopnosti hotelových a restauračních zařízení tím, že nabídne a umožní jejich zaměstnancům kvalitní a dostupné profesní vzdělávání, nezbytné pro dlouhodobé udržení kvality a efektivity podnikání v tomto dynamicky se rozvíjejícím odvětví.

Aktuální informace o řešení projektu jsou umísťovány na www.tzu.cz, kde také postupně naleznete termíny plánovaných školení, na kterých Vás rádi uvidíme.

vzdelavani_pradlo2


Warning: Undefined array key "sfsi_mastodonIcon_order" in /data/web/virtuals/309338/virtual/www/domains/svethg.cz/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 175
error

Líbí se vám příspěvek? Pošlete jej dál :-)