Sklizeno investovalo do farmy pro etický chov kuřat

Spread the love

Sklizeno a Rohlik.cz prostřednictvím svého investičního centra investovali do dalšího potravinářského odvětví. Tentokrát ve spolupráci s Druhaz Sedlčany postavili novou moderní halu pro chov farmářských kuřat. Ta nově dodává do svých prodejen pod názvem Farmářské kuře z Červeného Hrádku. Díky investici v řádu milionů korun tak může zákazníkům nabízet eticky chovanou drůbež v kvalitě, která je na českém trhu takřka nedostupná.

Kuřata mají v hale 2x více prostoru pro život, nežli v běžném konvenčním chovu. Mohou se volně pohybovat a dodržují se zde přirozené denní cykly. Samozřejmostí vycházející z kodexu kvality Sklizeno je to, že nejsou krmena GMO plodinami. „Kromě toho kuřata žijí 57 až 70 dnů, což je výrazně déle, než je běžné. Samozřejmostí je i šetrná porážka, která je taktéž součástí areálu, takže zvířata nejsou stresována transportem. Věříme, že tohle by měl být standard. Bohužel jsou to ale podmínky, která zvířatům neposkytuje v Česku téměř žádný producent. Lépe se zkrátka mají asi už jen kuřata z malých ekologických chovů a dvorků babiček, ale ty nám bohužel prodejny zásobit nemohou.” vysvětluje Petr Borkovec, spolumajitel a generální ředitel Sklizeno. Všechna tato péče a kvalitní život zvířat se projevuje v chuti i kvalitě masa, které chutná jednoduše tak, jak opravdu má.

Drůbež je jedním z klíčových prvků sortimentu Sklizeno, a právě proto investice směřovala primárně do ní. Sklizeno totiž dlouhodobě bojuje s nedostatkem kvalitní, ryze české drůbeže s parametry vyhovujícími Kodexu kvality, na kterém si zakládá.

„V Rohlíku chceme zákazníkům nabízet kvalitní, lokální a eticky produkované potraviny, kterých je ale velký nedostatek. Proto se chceme podílet na řešení problému tím, že je budeme produkovat sami. A začínáme segmentem, který je pro naše zákazníky klíčový a tím je drůbež,” vysvětluje Tomáš Čupr, zakladatel Rohlik.cz, motivaci pro investici do vlastní výroby.

Od dubna je Farmářské kuře z Červeného Hrádku dostupné ve všech prodejnách Sklizeno a na Rohlik.cz.

Investiční centrum vlastní 50 % ve společnosti 1. kuřecí farma s. r. o. a 50 % vlastní zástupce Druhaz Sedlčany, dlouholetého dodavatele Sklizeno. Tato společnost produkuje drůbeží maso pod značkou Farmářské kuře z Červeného Hrádku.

Foto a text: Sklizeno