Stylový pickup pro stylové horské pensiony

Provozovatelé horských zařízení řeší problémy se zásobováním a transportem hostů z údolí jak v zimě, tak v létě při nepřízni počasí. Volkswagen ale přišel s autem, které si poradí s náročným terénem, ale současně je i autem, se kterým se hosté budou chtít fotit.

Pickup německé značky Volkswagen jménem Amarok není žádnou novinkou. Volkswagen vstoupil před pár lety do vod, kterému dlouhá léta dominovali japonští výrobci, a zadělal si na úspěch. Amarok jakožto první pickup tohoto druhu nabízený evropským velkosériovým výrobcem v segmentu vozidel do 1 tuny sklidil ovace. Auto nejen že dobře vypadá, ale i báječně funguje. Je to ryzí offroad s žebřinovým rámem, jehož jméno pochází z jazyku původních obyvatel severovýchodní Kanady a Grónska. Pojem Amarok byl u těchto osadníků výrazem pro divokého vlka, který loví v noci.

Vlk, co běží na všechny čtyři

Edice Dark Label, kterou jsme dostali k týdennímu testu, se napohled neliší od pětisedadlových Amaroků s doublecab kabinou. Tedy, až na to… že je úplně, ale úplně černý. Černé designové díly dělají z modelu Amarok Dark Label pickup s jedinečným charakterem. Přispívá k tomu i soubor černých exteriérových prvků či designové pruhy Dark Label. Jádrem však zůstává typický pickup s robustním podvozkem, výkonným motorem TDI a vysokou užitečnou hmotností. Při volbě pohonu je k dispozici stálý i přiřaditelný pohon všech kol. A ten náš Dark Label měl – přiřaditelný pohon všech kol 4Motion znamená spolehlivou trakci na jakémkoli povrchu. Po aktivaci prostřednictvím tlačítka rozděluje výkon motoru na obě nápravy rovnoměrně v poměru 1 : 1 a zlepšuje tak záběr.

Celý test se můžete přečíst v aktuálním vydání Světa HORECA srpen/září 2014