Svět se klaní sladkému Sauvignonu z jižní Moravy!

Spread the love

Našim vinařům se nebývale daří na tematických soutěžích Concours Mondial. V krátké době již druhého šampiona si přivážejí tentokrát z největší a nejvýznamnější mezinárodní soutěže věnované výhradně odrůdě Sauvignon – Concours Mondial du Sauvignon. V portugalském Torres Vedras byl nejlepším sladkým vínem vyhlášen slámový Sauvignon z Moravy, celkem si pak moravské Sauvignony připsaly krásných 15 medailí. Účast na soutěži finančně podpořil Vinařský fond a organizačně zajistilo Národní vinařské centrum.

Vynikající aromatické vlastnosti Sauvignonu z něj dělají jednu z nejoblíbenějších odrůd na celém světě. V konkurenci 1120 vín z 23 zemí světa zaznamenalo mimořádný úspěch na soutěži vinařství Vinné sklepy Skalák ze Skalky u Kyjova na Hodonínsku. Šampionem kategorie sladkých Sauvignonů a zlatou medaili obdržel jejich Sauvignon, slámové víno 2015, který nedávno získal velkou zlatou medaili na další mezinárodní soutěži vín Berliner Wein Trophy 2022. Zlatou medaili přidalo vinařství ještě za Sauvignon, výběr z hroznů 2019.

“Hrozny šampiona pochází ze Slovácké podoblasti, víno má sytou zlatožlutou barvu, bohatou rozinkovo-medovou vůni s nádechem sušeného ovoce a plnou, lehce kořenitou, dlouhotrvající šťavnatou chuť,” přiblížil oceněné víno Ing. Petr Soják, sklepmistr, technolog a sommelier Vinné sklepy Skalák a dodal: „je to výjimečné víno pro výjimečnou příležitost a nesmírně nás těší jeho úspěch v konkurenci světových vín. V tomto víně se zkoncentrovalo naše úsilí a práce do hmatatelné podoby.“