Úspěšná výstava Autoshow Praha 2018 otevřela motoristickou sezónu

Téměř 50 značek, na 250 automobilových exponátů a přes 25 tisíc návštěvníků. To je stručná rekapitulace proběhlého již 21. ročníku výstavy Autoshow Praha 2018.

Tak jako obvykle se na Výstavišti v pražských Holešovicích konal celostátní autosalón Autoshow Praha 2018. Popáté v jednotném konceptu a poprvé na jaře. Konkrétně po čtyři dny od čtvrtka 12. do neděle 15. dubna 2018. Na 26       257 návštěvníků mělo možnost na jednom místě spatřit, posadit se a případně si i vyzkoušet to, co nabízí český automobilový trh.

Od miniaut přes sériové vozy, až po unikátní supersporty, či automobily malovýrobců. Vystavovali je jak samotní výrobci a dovozci, tak velcí dealeři. Na Výstavišti v Holešovicích v Průmyslovém paláci, ale i na venkovní ploše před ním. O jízdy s dvěma desítkami vozů včetně novinek byl opět mimořádný zájem.

Vybrat nejzajímavější z mnoha desítek expozic nebylo jednoduché. Ve Střední hale si pozornost zasloužil zejména stánek společnosti Porsche Inter Auto, která vystavovala hned čtyři značky. A to Audi, Bentley, Lamborghini a Porsche. V Pravém křídle překvapila domácí automobilka Škoda. Z mnoha exponátů zaujaly koncept malého SUV Vision X, faceliftovaná Fabia, vrcholný Kodiaq L&K, či předválečný Superb. Zajímavá byla i expozice japonské značky Subaru, a to hned s pěti modely. Sportovní kupé BRZ, vrcholný sedan WRX STI a kombi Levorg doplňovaly opět kombi Outback a nový crossover XV. Malovýrobce Kaipan se chlubil celosvětovou premiérou renovovaným roadsterem 57A.

_MG_6838

V Levém křídle velkou pozornost přitahovala značka Renault, a to národní předpremiérou ostrého hatchbacku Mégane R.S., či malými elektromobily Z.E.  ZOE a Z.E. TWIZY. Hyundai ucelenou nabídku doplnil novinkou i30 Fastback a sportovním modelem i30 N. Vlastní kamión poskytující veškeré zázemí přivezl dovozce značky ISUZU. Ten představil hned čtyři modely pick-upu D-Max. Jednak tahač kamiónu a třístranný sklápěč, jednak vrcholný luxusní D-Max Premium. Unikátním exponátem určeným pro nimrody byla verze Hunter vybavená klecí pro psa, trezorem na pušky, vanou pro ulovenou zvěř, navijákem a spoustou nářadí.

Venkovní plocha před Průmyslovým palácem byla věnována především užitkovým vozům. Pozornost si zasloužily zejména pick-upy, které jsou stále oblíbenější a které již dnes nabízí celkem devět značek.

Nedílnou součástí autosalónu Autoshow Praha 2018 byl opět doprovodný program. Mezi nejatraktivnější patří testovací jízdy s téměř dvěma desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu vně Výstaviště. Součástí doprovodného programu byl i blok věnovaný bezpečnosti jízdy. Nezapomnělo se ani na ženy, jimž byla zasvěcena expozice internetového magazínu Žena v autě. Návštěvníci měli též příležitost shlédnout vozy integrovaného záchranného systému. K vidění byla také unikátní sbírka modelů Ferrari Youngtimers od roku 1984 po současnost.

_MG_7152