Veletrh Wine Prague 2016

Přípravy na druhý ročník mezinárodního veletrhu Wine Prague, který proběhne v období 23. – 25. května na výstavišti „PVA EXPO“ v pražských Letňanech, právě vrcholí. Veletrh, který je určený pro profesionály z oblasti vína, představí rozsáhlý výběr tuzemských a zahraničních vinařů a dovozců vína. Návštěvníci tak budou mít možnost prohloubit nebo navázat nové obchodní kontakty, zúčastnit se tematických přednášek a poznat novinky na trhu s vínem. Vystavovatelé naopak představí to nejlepší ze svého portfolia – ať už jako jednotlivci nebo v rámci vinařských spolků, apelací a sdružení.

 

Letošní ročník bude na spolky vinařů z ČR velice bohatý. Z vinařské oblasti Morava potvrdily svoji účast Aliance vinařů V8, Sdružení slováckých vinařů, Sdružení vinařů Dunajovské kopce, Velkobílovičtí vinaři, VOC Modré Hory a samozřejmě také největší z nich – VOC Znojmo. Vína z Čech bude reprezentovat Cech českých vinařů.

 

Co se týče zahraničních zástupců, můžete se těšit na velký stánek rakouských vinařů, či prezentaci Bordeaux Alternatif se 14ti vinařskými domy. Své produkty představí také vinařství z Itálie, Španělska nebo ze Slovinska a nebudou chybět ani vína z Nového světa. Rozsáhlá bude i účast dovozců vín. Atraktivní stánek s mnoha prestižními jmény ze svého portfolia chystá VínoVínoVíno. Velká vína zajistí např. Adveal či Merlot d’Or. Veletrhu se, ať již samostatně, nebo na stáncích svých dovozců, zúčastní i mnoho prestižních champagne domů. Očekávejte jak ikonická jména, tak malá rodinná vinařství.

 

Počet přihlášených vystavovatelů se přitom stále zvyšuje, což již nyní naznačuje, že akce má nakročeno k tomu, stát se nejdůležitější událostí roku 2016 zaměřenou na trh s vínem. Aktuální seznam vystavovatelů, registrace návštěvníků a mnoho dalších informací je k dispozici na: www.wineprague.com.