Volí si hosté restaurace podle cen?

Skutečně jde v restauraci jen o ceny? Ano i ne, protože 70 % hostů si dopředu neurčuje limit pro návštěvu restaurace, ale ti zbývající, kteří mají hlouběji do kapsy,  na ceny hledí, a proto vyhledávají zejména italské a asijské kuchyně. Takový je výsledek aktuálního průzkumu Bookatable by Michelin mezi téměř 2 800 návštěvníky německých restaurací.

Průměrně zanechá host za jídlo v restauraci mezi 26 – 50 EUR včetně nápojů. Téměř třetina hostů si však před návštěvou stanoví limit. 3 % dotázaných si mohou dovolit útratu jen do 15 EUR, téměř třetina respondentů je ochotna zaplatit do 25 EUR. Účet vystavený do 50 EUR za osobu je přijatelný pro 30 % dotázaných. 23 % respondentů vydá víc než 50 EUR. V hvězdičkových restauracích je téměř polovina dotázaných ochotna vydat ještě víc a to i v trojciferné částce. 60 % respondentů uvedlo, že restauraci si volí různě. Překvapivě méně často navštěvují restaurace ve svém okolí. Jen 13 % chodí pravidelně do italské restaurace na rohu. Lokalita tedy nehraje při volbě restaurace roli. 20 % dotázaných se pravidelně zajímá o to, kde se otevírají nové restaurace. 7 % udává, že častěji navštěvují hvězdičkové restaurace, protože od nich očekávají mimořádný kulinární zážitek.

Italskou a asijskou kuchyni vnímají hosté jako levnější a dávají těmto restauracím přednost ti, kteří počítají každé euro (15 %). Řecké, turecké nebo francouzské kuchyně do levnějších restaurací většinou nespadají. Polovina respondentů neupřednostňuje žádnou konkrétní kuchyni, pokud mají menší rozpočet na návštěvu. Jsou při volbě restaurace otevření a sledují poměr ceny a kvality. Dobrá třetina hostů je ochotná o víkendu utratit víc než během týdne. A to je dobrá zpráva pro majitele restaurací.

Portál Bookatable by Michelin poskytuje služby jak restauratérům, tak hostům. Poskytuje přehled o odpovídajících restauracích podle lokality, stylu kuchyně, popularity nebo cenové úrovně včetně autentického hodnocení hostů. Je partnerem víc než 15 000 restauracím ve 40 zemích a na svých webových stránkách zaznamenává návštěvnost víc než 3 mil. hostů měsíčně.

Foto:  Bookatable © obs/Bookatable GmbH & Co.KG/Paul Winch-Furness


Warning: Undefined array key "sfsi_mastodonIcon_order" in /data/web/virtuals/309338/virtual/www/domains/svethg.cz/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 175
error

Líbí se vám příspěvek? Pošlete jej dál :-)