Vybíráme dávkovače chemie

Spread the love

Do  spleti nadbytečných informací se můžete dostat i při výběru dávkovače chemie, který by se, jak již víme, neměl také podceňovat. Čím se řídit a na co si dávat pozor? Radí Ing. Radmila Ferlíková ze společnosti DOZIT PLUS.

Kvalitní dávkovač chemie musí splňovat zejména požadavky na přesnost dávkování – tedy možnost regulace a přesného nastavení i malých hodnot dávek, které je nutno nadávkovat. Aby se snížily přepravní náklady, výrobci chemie dodávají své produkty stále ve větší koncentraci. Znamená to tedy, že je potřeba dávkovat opravdu velmi přesně, a ne všechny dávkovače, které jsou dostupné na trhu, tento požadavek splňují.

Při volbě vhodného dávkovače je potřeba zohlednit i druh myčky – tedy zda se jedná o malou podpultovou myčku skla nebo větší, průchozí jednokomorovou myčku či myčku vícekomorovou (tunelovou).

Dávkovač musí reagovat na právě probíhající proces v myčce a podle potřeby doplňovat chemii. Při instalaci je tedy potřeba do dávkovače přivést správné signály z myčky, aby reakce dávkovače byla správná. To znamená, že instalaci dávkovače je třeba vždy svěřit odborné firmě – nejlépe té, která bude provádět servis myčky a zná tedy všechny možnosti připojení.

Představujeme:

Firma DOZIT PLUS je technicky orientovaná firma se zaměřením na dávkovací technologii. Na trhu střední Evropy zastupujeme britskou firmu Brightwell. Dodáváme automatické dávkovací systémy jak pro strojní mytí nádobí, tak pro malé i velké komerční prádelny. Mezi naše velmi úspěšné dávkovače patří také řada ECO – přesné dávkovače a směšovače úklidové chemie nebo dezinfekce. Ucelená řada s velmi zdařilým designem usnadňuje aplikaci koncentrované chemie při veškerém úklidu a sanitaci, zamezuje plýtvání chemickými prostředky, zabraňuje kontaktu koncentrátů s lidskou pokožkou. V nabídce je několik druhů a variant vhodných i pro ruční mytí nádobí. Dávkovače řady ECO jsou ideálními pomocníky v úklidových plánech každé firmy a možným barevným rozlišením doplňují systém HCCP.

www.dozitplus.cz

Foto: Dozit plus