Zahrada jako dominanta hotelu ve městě

Spread the love

The Grand Mark Prague hotel nabízí svým hostům kromě luxusního ubytování a výtečné kuchyně také relax v hotelové zahradě, která se rozprostírá v centru Prahy na nemalé ploše o 1 800 m2. V průběhu roku se zde koná řada konferencí a soukromých oslav, tudíž je tato část zeleně pro hotel profitabilní. Nároky na provoz hotelové zahrady nám v rozhovoru představil Petr Košatecký, Marketing & PR Representative. 

Kdy byla zahrada založena a kdo ji pro hotel realizoval?  

První zahrada zde vznikla v 17. století, kdy byl v budovách hotelu mužský klášter. Před otevřením hotelu v roce 2008 se do zahrady navážely vzrostlé stromy pomocí vrtulníků. Zahrada je ideálním místem pro pořádání svateb nebo nejrůznějších společenských událostí a je přístupná i neubytovaným hostům. Během letních měsíců se zde pořádá zahradní grilování. Dominantou je dochovaná barokní fontána z 16. století a vstupní oblouk ze 17. století. Úpravy zahrady probíhají neustále po celý rok. 

Zahrada hotelu The Grand Mark Prague má rozlohu 1800 m2. Máte na její údržbu vyčleněný vlastní personál, nebo využíváte služeb externí firmy? 

Při údržbě zahrady využíváme specializovanou externí firmu, která se stará o veškeré rostliny a okolní prostředí. Jednotlivé rostliny se obměňují v závislosti na aktuální sezóně. 

Vyskytují se v zahradě nějaká zvířata?

V současné době se v zahradě pohybují volně procházející se pávi. Pocházejí ze šlechtitelské stanice a jsou zvyklí na přítomnost lidí. V tuto chvíli jsou celkem tři a každý z nich má své vlastní jméno. 

Peacock

Jaká je skladba dřevin a rostlin?

Vyskytují se zde především vzrostlé dřeviny a okrasné keře. Dále máme množství květinových záhonů a okrasné vázy. V letních měsících zde například velice krásně kvetou hortenzie, levandule a voní zde naše vlastní bylinková zahrádka. 

Váš hotel nabízí konferenční prostory. Jakou mají kapacitu a technické vybavení?

Hotel The Grand Mark nabízí jedinečný výběr zasedacích místností vhodných k organizaci konferencí, školení i prostory k pořádání exkluzivních soukromých událostí. Technické vybavení je vysoce kvalitní a zahrnuje i moderní elektroniku. V současné době pořádáme nejvíce událostí v prostorách Pavilón, což je nejnovější a exkluzivní prostor, který je součástí zahrady. Dalším oblíbeným místem je zimní zahrada, Two Steps Bar anebo vybrané pokoje. Jednotlivé interiéry jsou tedy rozdílné. 

Kdo nejčastěji využívá pronájmu prostranství zahrady a jak je to finančně nákladné?

V zahradě se pořádá velké množství událostí a oslav. Nejčastěji se jedná o svatby, firemní setkání, konference a soukromé oslavy. V zahradě je také venkovní část restaurace a je tak ideálním místem pro posezení během pracovního oběda anebo pro setkání s přáteli. Základní cena za privátní pronájem celé zahrady je 150 000 Kč.