Zájem Čechů o letní dovolenou trojnásobně vzrostl

Češi letos nakupují letní zájezdy bez obav, duben byl rekordní a zájem ještě poroste. Už teď je o téměř 300 procent vyšší oproti loňskému roku. Nejčastěji budou čeští turisté trávit své prázdniny v Řecku. Zájezdy zůstávají jednou z mála věcí, která se zatím dramaticky nezdražuje.

„Zájem o letní zájezdy rapidně roste, už teď je o téměř 300 procent větší než minulý rok. Nejde přitom jen o rozdíl, který loni mohla vytvořit omezení spojená s covidem. Poslední týdny totiž už dokonce předháníme předcovidový rok 2019, a to zhruba přes 100 procent,“ říká mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková. „Věříme, že celý letošní rok bude rekordní, Češi se letos definitivně vrátili k životu, který žili před covidem. Během pandemie také rekordně šetřili, a tak si teď mohou konečně dopřát bezproblémovou dovolenou, „dodává.

Největší zájem je o letní dovolenou v Řecku, kam zatím vyrazí 21 procent klientů agentury Invia. Na druhém místě je shodně Turecko a Egypt se 16 procenty. Následuje Bulharsko, Chorvatsko, Tunisko, zájem je také o Kapverdy a Kypr. Češi nejčastěji volí osmidenní letecký zájezd do čtyřhvězdičkového hotelu s all inclusive službami, roste však i obliba pětihvězdičkových hotelů. Průměrně Češi utratí za letní dovolenou 15 500 Kč za osobu. Nejčastěji odlétají 2. července. Spousta Čechů ale zůstává i během letní dovolené v Česku, kde nejvíce míří na jižní Moravu či do Krkonoš a průměrně zaplatí 4600 Kč za osobu.

„Termíny se rychle plní, ale naše nabídka zůstává nadále bohatá. Nabízíme totiž i zájezdy od zahraničních partnerů. Covidovou pauzu jsme totiž využili k rozšíření našich zájezdů, aby u agentury Invia bylo vždy z čeho vybírat. Na letošní léto jsme tedy připraveni. Ovšem samozřejmě platí, že kdo dřív přijde, ten si bude moci vybírat z těch nejlepších hotelů nebo konkrétních pokojů,“ vysvětluje Řezníčková.