Lov velikonočních vajíček a zdobení kraslic v Mandarin Oriental, Prague

Spread the love

Velikonoce v hotelu Mandarin Oriental, Prague se letos ponesou v kreativním i duchu. Kromě tradičních velikonočních dobrot totiž dojde i na dobrodružné hledání vajíček v klášterní zahradě či workshop na zdobení kraslic. Prodloužený víkend však návštěvníkům nabídne i nové jarní wellness procedury a slibuje tak nezapomenutelné svátky jara pro celou rodinu.

Už na Bílou sobotu, 30. března, bude ve vstupní hale hotelu připraven velký stůl na zdobení kraslic, u kterého hosty přivítá a tímto tradičním českým řemeslem provede zkušená malérečka. Zájemci si tu budou moci pod jejím vedením vyzkoušet zdobení vajíček a popustit uzdu svému tvořivému já od 14:00 až do večerních hodin, pokračovat mohou i následující den od 12:00.

Velikonoční neděli odstartuje populární velikonoční hostina, která potěší zejména ty, kteří k ranním ptáčatům nepatří. Tento brunch totiž začne ve 12:00, potrvá až do 15:00 a nabídne to nejlepší z lokálních surovin. Široká nabídka předkrmů a hlavních jídel představí tradiční i méně tradiční pochoutky z masa, například jehněčí na rozmarýnu či paštiku z kuřecích jater, i vynikající chody pro vegetariány a vegany: zeleninovou palačinku, pečenou kořenovou zeleninu či vynikající sezónní chřest. Mezi dezerty najdete vedle tradičního mazance také mangový cheesecake, citronový koláč s pusinkami, biskupský chlebíček i oblíbenou čokoládovou fontánu. Chybět samozřejmě nebude ani klasický domácí „vaječňák“. Otevřený bar pak nabídne celou řadu alkoholických i nealkoholických nápojů včetně vína, prosecca, mimózy, mojita, domácích limonád a dalších. Čeká tu mimo jiné i speciální drink umíchaný k této příležitosti.

Zejména malí návštěvníci ocení zábavu v podobě dobrodružného lovu velikonočních vajíček, kterého se mohou zúčastnit po celou dobu trvání brunche. Hledat svou kořist budou v překrásných kulisách klášterní zahrady, která je jak stvořená pro vítání prvních jarních dnů.

„Velikonoce jsou především o vítání jara a společném těšení se na vše nové, ať už se to týká jídla, venkovní zábavy nebo prostě jen společně stráveného času během prodlouženého víkendu,“ říká Duarte Correia, generální ředitel hotelu Mandarin Oriental, Prague. „Vytvořili jsme pestrý program, aby si naši hosté, ať už jsou odkudkoli, mohli Velikonoce v Praze užít naplno. Jsou to jedny z mých nejoblíbenějších svátků v České republice a současně období, kdy se může každý nabít novou energií. A my budeme rádi, pokud se to stane u nás.“

Vedle akcí v hotelové zahradě, lobby a restauraci oslavuje i spa hotelu Mandarin Oriental, Prague toto období svojí jarní nabídkou „Spring Awakening“, která je oslavou příchodu jara a elementu dřeva, které představuje obnovu, vizi a odhodlání, tolik typické pro toto roční období.

Foto: Hotel Mandarin Oriental