Mistrovství ČR v řezu révy vinné letos ovládly ženy

Překvapivé výsledky přinesl letošní 13. ročník Mistrovství ČR v řezu révy. Přední příčky v hlavní kategorii poprvé v historii soutěže ovládly ženy. Celkovou vítězkou se stala  Martina Klašková z Vinofruktu Dolní Dunajovice (na snímku). Netradiční vinařskou akci, jejímiž organizátory jsou Svaz vinařů České republiky ve spolupráci se společností BS Vinařské potřeby, hostilo letos vinařství Château Valtice – Vinné sklepy Valtice.

Ani chladné počasí neodradilo v pátek 10. února na sedmdesátku soutěžících, kteří se přijeli do Valtic utkat v unikátní vinohradnické disciplíně. „Zájem o soutěž se rok od roku zvyšuje. Letos jsme zaznamenali rekordní počet přihlášených účastníků, mezi nimi i 16 žen,“ říká Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem soutěže a doplňuje: „Ženy poprvé soutěž úplně ovládly a i v hlavní kategorii Elite obsadily všechny tři přední příčky a staly se tak nejlepšími řezačkami mistrovství.“

V juniorské kategorii se vítězem stal jednadvacetiletý Tomáš Osička z Vinařství Pavel Binder z Rakvic, který se soutěže účastnil již po páté.

Soutěž vznikla v roce 1993 jako neformální setkání vinařů, kteří měli chuť ukázat svůj um v řezu révy vinné. Postupně se z amatérské akce stala seriózní a vyhledávaná celostátní soutěž nejlepších řezáčů révy vinné, která má dobrý zvuk jak mezi vinaři, tak i odborníky z oboru vinohradnictví. Soutěž proběhla za podpory Jihomoravského kraje a města Valtice.


Warning: Undefined array key "sfsi_mastodonIcon_order" in /data/web/virtuals/309338/virtual/www/domains/svethg.cz/wp-content/plugins/ultimate-social-media-icons/libs/controllers/sfsi_frontpopUp.php on line 175
error

Líbí se vám příspěvek? Pošlete jej dál :-)