Skupina AccorHotels investovala do partnerství s prestižními asijskými resorty a lázněmi Banyan Tree

Spread the love

Hotelová skupina AccorHotels uzavřela dohodu o dlouhodobém partnerství se skupinou Banyan Tree Holding, nejvýznamnějším provozovatelem vyhlášených lázní a resortů v Asii. Pro skupinu AccorHotels se jedná o vstupní investici ve výši 16 milionů EUR. Skupina AccorHotels bude spolupracovat na vývoji a správě hotelů a resortů nejprestižnější značky Banyan Tree a na oplátku Banyan Tree bude mít přístup nejen k celosvětovému rezervačnímu a prodejnímu systému skupiny AccorHotels, ale i k jejímu věrnostnímu programu Le Club AccorHotels.

Skupina AccorHotels vloží vstupní investici ve výši 16 milionů EUR (432 milionů korun) do spolupráce s Banyan Tree se sídlem v Singapuru. Tato investice bude uskutečněna prostřednic-tvím konvertibilního dluhopisu a skupina AccorHotels získá přibližně 5% podíl ve společnosti Banyan Tree a také předkup-ní právo na pořízení dalšího 5% podílu. Obě strany se budou nadále společně podílet na rozvoji značek Banyan Tree po celém světě.

Ho Kwon Ping, výkonný předseda Banyan Tree, řekl:

Tato dohoda není přelomová pouze pro Banyan Tree, ale je také novinkou pro globální pohostinství. V současné době dochází často k uzavírání partnerství mezi velkými hotelovými společnostmi, ale existuje také řada menších globálních hráčů, často se jedná o rodinné firmy, které také hledají vhodné (větší) partnery pro spolupráci. Naše strategické spojení se skupinou AccorHotels nám umožňuje zůstat nezávislou společností, ale zároveň nám pomůže s růstem naší značky po celém světě. Věříme, že tato dohoda umožní našim značkám rychleji růst a nám snáze přijímat inovace a změny. Jsme velice rádi, že jsme toto partnerství s tak schopným globálním partnerem uzavřeli.

Sebastien Bazin, generální ředitel a předseda společnosti AccorHotels, řekl:

Naše spolupráce s Banyan Tree je skvělá příležitost, jak doplnit naši obchodní nabídku kultovních značek, s udržením skvělého servisu pro naše hosty. Banyan Tree Holdings je jedničkou v oblasti luxusních resortů v celé Asii, jednom z nejrychleji rostoucích segmentů v tomto průmyslu. Pokud se k tomuto přidá naše schopnost rozvíjet a řídit hotely pod značkami Banyan Tree po celém světě, dojde k posílení naší vedoucí pozice v sektoru luxusních hotelů. Jsme přesvědčeni, že tato investice bude vytvářet přidanou hodnotu také pro naše akcionáře.