Aplikace Petal Maps

Spread the love

Během veletrhu Mobile World Congress (MWC) 2023 představila společnost Huawei aplikaci Petal Maps a předvedla její inovativní funkce, včetně navádění do jízdních pruhů na celé obrazovce, sledování dopravy v reálném čase, různých vrstev map, bezpečnostních služeb nebo navigace ve spolupráci s hodinkami. Díky těmto funkcím mohou Petal Maps poskytovat uživatelům po celém světě spolehlivou navigaci a mapovací služby podporované společně vytvořeným ekosystémem.

V současné době pokrývají Petal Maps více než 160 zemí a regionů, mají více než 40 milionů uživatelů a mohou zobrazovat mapová data ve více než 70 jazycích. Díky rozsáhlému souboru funkcí si Petal Maps získaly přízeň uživatelů po celém světě a staly se kopilotem vždy připraveným podporovat uživatele při objevování světa.

 

Úžasné mapové efekty pro ztvárnění skutečného světa v digitálních mapách

Petal Maps dokáží velmi podrobně vykreslovat silnice, budovy, efekty počasí i noční scény s barvami odpovídajícími těm skutečným. Digitální mapy tak věrně zobrazují skutečný svět a pomáhají uživatelům lépe se v nich orientovat. Petal Maps v současné době podporují podrobné 3D zobrazení téměř stovky významných budov. Ve výstavních prostorách společnosti Huawei mohli návštěvníci pomocí Petal Maps prozkoumat významné barcelonské budovy, jako je Sagrada Família nebo Casa Mil?, které jsou v digitálních mapách této platformy ztvárněny ve 3D. Tato aplikace také umí zobrazovat dynamické efekty počasí, například mraky, slunce a bouřky, v závislosti na místním počasí, a v noci umí zobrazovat pouliční osvětlení a další specifické detaily budov.

Petal Maps se prostřednictvím digitálních map snaží vybudovat věrný obraz skutečného světa. Na veletrhu MWC společnost Huawei představila funkci realistické 3D mapy aplikace Petal Maps, která využívá špičkovou technologii explicitního zářivého pole a technologii úpravy balíčků obrazových dat z více zdrojů k systematické optimalizaci 3D rekonstrukce velmi podrobných i velkoplošných map, k realistickému zobrazení skutečného světa a k neuvěřitelně detailnímu vykreslení budov.

Spoluvytváření ekosystému s plně otevřenými možnostmi mapové platformy

Kromě inovace mapových funkcí společnost Huawei také úzce spolupracuje s různými partnery, jako jsou hotely, prodejci služeb pro přepravu a obchodníci se stravovacími službami v oboru cestovního ruchu a dopravy, aby mohla díky Petal Maps poskytovat řadu každodenních služeb na jednom místě. Petal Maps například poskytují služby potřebné k tomu, aby uživatelé mohli cestovat různými dopravními prostředky, objednat si jídlo s sebou nebo si zarezervovat hotel či vstupenku na vyhlídková místa.

Společnost Huawei na veletrhu MWC předvedla také Petal Maps Platform, multiplatformní a integrovanou mapovou platformou pro každou situaci. Platforma Petal Maps Platform integruje a zpřístupňuje možnosti sad Location Kit, Map Kit, Site Kit a Navi Kit vývojářům po celém světě a umožňuje jim lépe inovovat jejich aplikace. Prostřednictvím této platformy mohou vývojáři v oborech, jako je cestování, bezpečnostní služby a e-commerce, výrazně snížit náklady na vývoj a dosáhnout efektivní digitální transformace.

I v budoucnu bude společnost Huawei pokračovat ve zlepšování uživatelských zkušeností s mapami Petal Maps a ve zkoumání nejmodernějších technologií, aby mohla poskytovat jak důvěryhodnější navigační služby s jednodušším používáním pro uživatele, tak otevřenější a bezpečnější mapové služby pro vývojáře. Cílem společnosti Huawei je vytvářet mapový ekosystém společně s uživateli a vývojáři.

Foto: Huawei