Stabilně výhodná cena

Společnost makro ČR přichází s razantní změnou a v současné nepředvídatelné době představuje program nazvaný Stabilně výhodná cena. Jde tak proti současnému trendu nestabilních slevových akcí. Nová strategie zákazníkům nabídne až 8 000 položek, u kterých se budou moci spolehnout na stabilně výhodné ceny dlouhodobě.

Současná situace na trhu potravin přináší nejistotu a tlak na všechny podnikatele a spotřebitele. Pro podnikatele je obtížné odhadnout tok zákazníků, velmi náročné je řídit rostoucí náklady a téměř nemožné vypočítat budoucí ceny. „Ať už naši zákazníci podnikají v gastronomii, pohostinství nebo provozují vlastní obchod, stabilita je pro ně v současné turbulentní době klíčová. Jako velkoobchodník je makro mostem mezi výrobci a zákazníky. Cítíme odpovědnost podniknout kroky proti této nové a náročné dynamice trhu. Místo aby se zákazníci museli orientovat v neustále se měnících nabídkách trhu a nahánět časově omezené akce v různých obchodech, my jim nabídneme stabilně výhodný nákup za dlouhodobě konkurenceschopné ceny na jednom místě, kdykoli budou potřebovat,“ říká Atila Yenisen, generální ředitel makro ČR.

Do programu nazvaného Stabilně výhodná cena makro ČR zařadí jak produkty svých privátních značek, tak i nejprodávanější výrobky dodavatelských značek. Bude se jednat o klíčové produkty důležité pro podnikání zákazníků z řad gastronomie i maloobchodu. Každá položka zařazená do programu Stabilně výhodná cena bude v prodejnách makro ČR speciálně označená „směrovkou“. Symbol směrovky označuje výhodné ceny a zároveň navádí zákazníky na místo, kde zboží na prodejně jednoduše najdou. Klíčovým faktorem jsou i nové modré cenovky, kterými budou výrobky v programu odlišeny od ostatních. „Díky novému programu zvýšíme efektivitu a pomůžeme našim zákazníkům šetřit peníze; vždy nakoupí za výhodné ceny a nemusí se předzásobovat akčním zbožím. Ušetří také čas, protože nemusí čekat na slevové akce a vše nakoupí na jednom místě a v požadovaném množství. Díky směrovce zboží snadno najdou na paletových stáních v prostřední uličce i ve standardním regálu. V neposlední řadě také ušetříme práci zaměstnancům díky menšímu počtu změn paletových stání a snížíme počet změn cenovek,“ uvádí Jiří Nehasil, ředitel prodeje a provozu makro ČR.
Aby cenový program mohl správně fungovat, společnost makro ČR pravidelně sleduje a porovnává ceny a upravuje je podle aktuálních tržních a konkurenčních cen. Využije k tomu dva cenové mechanismy – každodenní výhodná cena u velkých balení zaměřená primárně na provozovatele gastronomie a zvýhodněná cena při nákupu více kusů v balení v již známém programu Nakupte více, zaplaťte méně pro maloobchodníky.

Program Stabilně výhodná cena přináší výhody také pro dodavatele velkoobchodu makro ČR: „Našim partnerům program umožní úsporu nákladů díky přesnějšímu plánování zásob, alokaci zdrojů a vyšší efektivitě provozu. Zapojeným dodavatelům pomůžeme k růstu tržeb, zlepšení dostupnosti jejich výrobků a vyšší loajalitě k daným značkám,“ vysvětluje Vladimir Gnjidić, komerční a nákupní ředitel makro ČR.

Foto: makro ČR