Rekonstrukce hotelu v centru Prahy – MGallery by Sofitel, byla dokončena

V samém srdci historické části Prahy byla nedávno dokončena rekonstrukce hotelu skupiny AccorHotels. Hotel Century Old Town Prague sítě MGallery by Sofitel patří mezi pětihvězdičkové hotely a rekonstrukcí bylo dosaženo dokonalé harmonie mezi zachováním historické hodnoty budovy a modernizací interiérů. Bar inspirovaný hlavolamem ježek v kleci, luxusní apartmá v kopuli s výhledem na celou Prahu či inkoustové kaňky spisovatele Franze Kafky, který v budově roky pracoval, na stěnách. To vše je pražský MGallery by Sofitel.

HISTORICKÝ KLENOT V CENTRU MĚSTA

Hotel Century Old Town Prague značky MGallery by Sofitel se nachází v samém srdci Prahy, v ulici Na Poříčí, nedaleko Staroměstského náměstí. Hotel je díky svému výbornému umístění vhodný jak k objevování pražských kulturních památek, tak i k užití si zábavy rušného nočního života. Památky jako Obecní dům, muzeum Franze Kafky, či Karlův most jsou v docházkové vzdálenosti.

Neobarokní budova byla postavena v 19. století Alfonsem Wertmüllerem, slavným pražským architektem. Původně se jednalo o kanceláře úrazového pojištění českého království, ve kterých Franz Kafka pracoval v letech 1908 – 1922 jako pojišťovací úředník. Jeho příběh je hotelem prolnut, ostatně bronzová busta Kafky vítá hosty již ve vstupní hale, před velkým schodištěm, po kterém slavný spisovatel nesčetněkrát vystoupal nahoru.

Tato budova z 19. století se proměnila v hotel v roce 2002, součástí značky MGallery by Sofitel se stala v roce 2009. Reliéfní neobarokní fasáda a velkolepé mramorové schodiště se sloupy a zábradlím z tepaného železa, to jsou nezaměnitelné rysy tohoto překrásného hotelu.

KDYŽ JDE DESIGN RUKU V RUCE S HISTORIÍ A TRADICÍ

Díky slavné, francouzské interiérové designérce Aně Moussinet došlo k dokonalému spojení historické vznešenosti, originality klasických prvků a interiéru s prvky neobaroka se vzdušným moderním stylem. Zachována byla i spojitost budovy s osobností Franze Kafky, kromě již zmiňované busty, jsou zde například tapety s vzory inspirovanými spisovatelem, připomínající inkoustové linie a kaňky. Dále jsou po stěnách hotelu umístěny jeho inspirativní citáty, dokonce je jeho duch zachován i v luxusním apartmá s moderním designem inspirovaným styly art deco a kubismem – právě v tomto apartmá měl totiž po mnoho let Kafka svou kancelář.

Hotel má po kompletní rekonstrukci 169 pětihvězdičkových pokojů, od klasických až po luxusní apartmá, dále nově upravené, designové lobby, restauraci a bar. Hotelové interiéry jsou prostorné a prosvětlené, s mramorovou podlahou s černými a zlatými prvky. Dlouhé chodby mají zajímavé, umělecky poskládané koberce geometrických tvarů, které osvěží celkový vzhled a dodají hotelu moderní prvky. Hosté mohou relaxovat v luxusním apartmánu Le Dome Suite, který svým tvarem útulného „hnízda“ pod kopulí dodává pocit pobytu na samém vrcholu světa s výhledy na všechny pražské věže z prosklené kopule.

Koncept baru byl rovněž celý přebudován. Hlavní inspirací pro renovaci baru byl známý český hlavolam ježek v kleci. Hosté si mohou vychutnat „Létající kolo“ – koktejl podávaný v kleci jako metafora slavné hádanky. Sezónní terasa se proměnila ve skleněnou verandu a dá se tak využívat po celý rok. V podzemní části byla vybudována zcela nová posilovna. Hotel Century Old Town Prague je nyní skutečným hotelovým klenotem na jednom z nejkrásnějších míst v Evropě.

Značka MGallery má nyní 90 hotelů a dalších 30 se buduje. Každý hotel je inspirativní, moderní, ale zároveň si zachovává svůj původní příběh či historii daného místa. Každý MGallery hotel vypráví svůj příběh. Během dalších měsíců by se měly postupně otevřít tyto další hotely – MGallery Leicester Square v Londýně – Anglie, MGallery Doha – Katar, MGallery Dubai – Arabské Emiráty, MGallery Livorno – Itálie a MGallery Instanbul – Turecko.

Mgallery Prague restaurant

Mgallery Prague Bar 2

Mgallery Prague venkovní veranda