První hotel MAXX by Steigenberger ve Vídni

V 5. vídeňském obvodě v blízkosti Mariahilferstrasse byl v únoru otevřen první hotel MAXX by Steigenberger. Tím se Vídeň stala prvním městem, ve kterém bude společnost Deutsche Hospitality zastoupena čtyřmi hotelovými značkami.

„Byla to pro nás od počátku srdeční záležitost, otevřít ve Vídni první hotel MAXX,“ říká Thomas Willms, ředitel společnosti Deutsche Hospitality. „Vídeň je jednou ze špičkových lokalit v Evropě, pokud jde o kvalitu života, internacionalitu a nabídku pro turisty. To vše se odráží v hotelu MAXX Steigenberger, který svým mladistvým a sebevědomým designem dobře zapadl do tohoto města.“ Nový hotel MAXX by Steigenberger provozuje skupina Feuring Group. Matthias Lowin, obchodní ředitel společnosti Feuring Hotelconsulting GmbH, komentuje: „Jsme velmi potěšeni, že jsme v rámci dlouholetého partnerství se společností Steigenberger mohli realizovat další úspěšný projekt. Vídeň je pro nás velmi zajímavou lokalitou, kde vidíme velký potenciál pro tak skvělý produkt, jako je hotel MAXX Steigenberger.“

MAXX by Steigenberger Vienna se nachází v Margaretengürtel 142 v 5. vídeňském obvodě, v bezprostřední blízkosti stanice metra Margaretengürtel. Hotel má 195 pokojů včetně 21 apartmánů, restauraci s barem, konferenční prostory, lázeňské a fitness centrum. V sedmém patře se lze kochat nádherným výhledem na celou Vídeň ze střešní terasy. Budovu projektoval britský architekt David Chipperfield a interiérový design navrhl designér Matteo Thun.

Značka MAXX by Steigenberger byla uvedena na trh začátkem léta 2018 pod záštitou rodinné značky Deutsche Hospitality, první hotel této značky byl otevřen v listopadu 2018 v Bad Honnef v Německu. Společnost Deutsche Hospitality zastřešuje čtyři hotelové značky: Steigenberger Hotels and Resorts s 60 historickými tradičními hotely, živými městskými rezidencemi a wellness oázami uprostřed přírody. Druhou je nová značka MAXX Steigenberger, zaměřená na to nejdůležitější v souladu s heslem MAXXimise your stay. Třetí je Jaz in the City s hotely, které odrážejí městský životní styl města a nabízejí seznámení s lokální hudební a kulturní scénou. A čtvrtou značkou je IntercityHotel s 40 moderními městskými hotely, každým v pěší vzdálenosti od nádraží nebo letiště. Dalších 30 hotelů je v současné době ve vývoji. Celkem patří k portfóliu Deutsche Hospitality cca 150 hotelů na třech kontinentech.

Foto: hotel MAXX by Steigenberger ve Vídni

Rooftopw restaurantw Lobbyw