Nemáte kam dát bazén? Stačí vířivka!
Hydromasážní vanu si může pořídit na zahradu nebo terasu penzionu téměř každý. Vířivka, jak je hydromasážní vana běžně nazývána, si najde své místo i přímo v koupelně v pokoji pro hosty.
„Lenošení“ ve vířivce podporuje látkovou výměnu a přispívá k vylučování nežádoucích látek z organismu. Hydromasáž se také doporučuje při otocích dolních končetin, zlepšuje zároveň proudění krve a pomáhá při celulitidě. Má pozitivní vliv na psychiku, rovněž uvolňuje bolesti.
Češi vířivky milují
Podle posledních statistik patříme v porovnání s okolními zeměmi k lídrům v počtu zahradních bazénů v poměru k množství rodinných domů. Při rozhodování o jejich koupi stojíme i v případě menších ubytovacích zařízení před řadou otázek, ta zásadní z nich je, zda zvolit klasický bazén či wellness vířivku.
Pořízení kvalitního bazénu představuje bezesporu velkou investici a nemalé náklady jsou spojeny také s jeho provozem. Je proto třeba, kromě požadavků na velikost, design a vybavení, myslet také na jeho vhodné umístění, energetickou a údržbovou náročnost. Radost a užitek z koupání v obřím bazénu může totiž rychle zkazit účet za spotřebu vody či čas strávený při jeho čištění.
Jak vybrat vířivku?
Na české a slovenském trhu wellness produktů je ale další množství firem, výrobců či prodejců. V podstatě však je možné všechny produkty rozdělit do třech základních skupin. Tu první představují vířivé vany původem z USA, které jsou pro většinu lidí symbolem kvality a tradice, ale jsou s nimi spojeny vysoké ceny. Druhou skupinu naopak tvoří vířivky s velice zajímavou cenou.