Nemáte kam dát bazén? Stačí vířivka!

Spread the love

Hydromasážní vanu si může pořídit na zahradu nebo terasu penzionu téměř každý. Vířivka, jak je hydromasážní vana běžně nazývána, si najde své místo i přímo v koupelně v pokoji pro hosty.

„Lenošení“ ve vířivce podporuje látkovou výměnu a přispívá k vylučování nežádoucích látek z organismu. Hydromasáž se také doporučuje při otocích dolních končetin, zlepšuje zároveň proudění krve a pomáhá při celulitidě. Má pozitivní vliv na psychiku, rovněž uvolňuje bolesti.

Češi vířivky milují

Podle posledních statistik patříme v porovnání s okolními zeměmi k lídrům v počtu zahradních bazénů v poměru k množství rodinných domů. Při rozhodování o jejich koupi stojíme i v případě menších ubytovacích zařízení před řadou otázek, ta zásadní z nich je, zda zvolit klasický bazén či wellness vířivku.

Pořízení kvalitního bazénu představuje bezesporu velkou investici a nemalé náklady jsou spojeny také s jeho provozem. Je proto třeba, kromě požadavků na velikost, design a vybavení, myslet také na jeho vhodné umístění, energetickou a údržbovou náročnost. Radost a užitek z koupání v obřím bazénu může totiž rychle zkazit účet za spotřebu vody či čas strávený při jeho čištění.

Jak vybrat vířivku?

Na české a slovenském trhu wellness produktů je ale další množství firem, výrobců či prodejců. V podstatě však je možné všechny produkty rozdělit do třech základních skupin. Tu první představují vířivé vany původem z USA, které jsou pro většinu lidí symbolem kvality a tradice, ale jsou s nimi spojeny vysoké ceny. Druhou skupinu naopak tvoří vířivky s velice zajímavou cenou.