Podnikatelem roku 2021 se stal Tomáš Čupr

Spread the love

Prestižní titul EY Podnikatel roku 2021 České republiky získal Tomáš Čupr, zakladatel a majitel společnosti Rohlik Group, největšího online prodejce potravin v České republice. Nezávislá porota ocenila mimo jiné také jeho přístup k udržitelnému podnikání, technologiím i nadstandardnímu servisu, který zákazníkům poskytuje. Kromě Česka působí také v Rakousku, Německu a Maďarsku a jeho služby využívá již více než 850 tisíc zákazníků. Soutěž EY Podnikatel roku se v České republice koná již podvaadvacáté, letošnímu ročníku dominovaly především nejmodernější technologie a celospolečenská prospěšnost včetně udržitelného přístupu k podnikání.

Vítěze vybrala jako každoročně nezávislá porota složená převážně z národních vítězů minulých ročníků soutěže EY Podnikatel roku. Ta vyzdvihla především vysoký standard kvality služeb Rohlik Group, za nímž stojí motto jejího majitele: „Nejdřív láska, potom peníze“. Právě maximálně profesionální, a přitom přátelský servis, který svým klientům poskytuje, jsou klíčem k úspěchu, který Tomáši Čuprovi umožnil obstát v tak náročném a rychle se vyvíjejícím segmentu, jakým je online prodej potravin a dalšího rychloobrátkového zboží.

„Je to obrovské uznání práce nejen mojí, ale i celého týmu. Ačkoliv my v Rohlíku řešíme primárně spokojenost našich zákazníků a na žádná velká vyznamenání si tolik nepotrpíme, tak je skvělé vidět a vědět, že si naší práce někdo cení. To nás pochopitelně velmi těší,” uvedl vzápětí po slavnostním vyhlášení na pražském Žofíně držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 České republiky Tomáš Čupr.

Rohlik.cz v českém online světě potravin zaujímá 80% podíl na trhu, vloni zaznamenal rekordní 60% růst. Tomáš, který po úspěchu na zahraničních trzích neskrývá ambici vytvořit z Rohlik Group významného panevropského retailera a dostat se do limitu jedné hodiny pro doručení objednávky i ve velkých městech, chce zároveň inspirovat ostatní a přál by si, aby v jeho stopách šly další firmy, pro které by byl zákazník vždy na prvním místě.

„Dvaadvacátý ročník soutěže EY Podnikatel roku představil historicky nejvíce podnikatelských osobností, z hlediska oborů dominovaly moderní technologie. Velmi mě těší, že většina podnikatelů klade velký důraz na udržitelnost podnikání, což je oproti předchozím letům novinka,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, a dodala: „Jsem přesvědčena, že Tomáš Čupr bude skvěle reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále v Monte Carlu a že jeho příběh osloví mezinárodní porotu stejně jako tomu bylo v tuzemsku.