Vířivka a masážní lůžko nestačí – 6 wellness trendů

Spread the love

K péči o zdraví těla a navození stavu harmonie mezi fyzickou a psychickou stránkou člověka se tak nějak samozřejmě přidala i péče o vzhled.

V nabídce kosmetických salonů působících v rámci wellness center je celá řada kosmetických procedur. Základní kosmetické procedury jako úprava obočí, barvení obočí či barvení řas dnes nijak nepřekvapí. Tyto základní procedury však dnes v kosmetických salonech doplňují mnohem sofistikovanější procedury.

1. Terapeutický laser

Jednou z nich je ošetření pleti s pomocí terapeutického laseru. Laserová terapie je metoda, která je s úspěchem využívána především v rehabilitačním lékařství.

2. Ošetření ultrazvukem

Hitem současných kosmetických procedur je i ošetření ultrazvukem. Ultrazvukové vlnění působí na buňky a udržuje je v rytmickém pohybu.

3. Lymfodrenáž odstraní celulitidu

Jde o soustavu speciálních hmatů o určitém tlaku, které odvádí z tkání zmnožený tkáňový mok a navrací jej do krevního řečiště a pomáhají tak odstraňovat lymfatický otok.

4. Pivní lázně nejen pro muže

Velkou oblibu si získávají pivní lázně – koupel v chmelovém moku. Pravá pivní lázeň se provádí v rehabilitační vaně s teplotou v rozmezí od 34-37 °C.

5. Sauna je dobrý základ

Saunou lze v pravém smyslu nazývat vlastně jen kompletní systém v podobě saunové kabiny, kde dochází prostřednictvím horkého vzduchu k prohřívání organismu, a ochlazovací části tvořené bazénkem se studenou vodou či sprchou a odpočívárnou.

6. Moxování přinese bioenergii

Zahřívání akupunkturních bodů pomocí speciálních cigaretových tyčinek – je stará čínská léčebná metoda. Cílem je dodat oslabenému organismu více bioenergie pomocí tepla.

Celý článek a podrobnosti o wellness trendech se dozvíte v aktuálním vydání Svět H&G červenec/srpen 2014