BS vinařské potřeby otevřely největší vinařskou laboratoř v České republice

Spread the love

Ve Velkých Bílovicích dnes proběhlo slavnostní otevření nové laboratoře společnosti BS vinařské potřeby.  Z kapacitních důvodů a také kvůli modernizaci vybudovala společnost nové prostory laboratoře určené pro rozbory vzorků vína.

Stavební práce a úpravy probíhaly už od května 2018 ve vedlejší budově 300 m vzdálené od hlavní budovy BS vinařských potřeb. Nově otevřená laboratoř se tak stala kapacitně největší vinařskou laboratoří na Moravě. „Již v loňském roce jsme dokázali zpracovat 2 000 vzorků denně, celkově laboratoř vloni provedla na 24 000 rozborů,“ upřesňuje enologicko technologický poradce Miloš Vidlář. Nové prostory jsou tak připraveny na narůstající trend v poptávce vinařů, která zaznamenala 18 procentní nárůst oproti předchozímu roku. Díky modernizaci laboratorních prostor a novému přístrojovému vybavení dokáže laboratoř vyhovět poptávce vinařů týkající se mikrobiologické stability vína či čistoty výrobních prostor a vybavení. „S časovým předstihem tak splníme podmínky zpřísňující provoz laboratoří tohoto typu vyplývající z aktualizované ISO normy. Její požadavky musí být implementovány do roku 2020,“ dodává Miloš Vidlář.

DSC_0239

BS laboratoř vždy disponovala nejmodernějším vybavením i na míru vytvořeným laboratorním softwarem, díky kterému je schopna zpracovat velké množství laboratorních vzorků v krátkém čase. Právě rychlost hraje důležitou roli při procesu zpracování vzorků moštů, tak aby mohli vinaři rychle zareagovat na zjištěné výsledky. „Z tohoto důvodu je rozšíření laboratoře logickým krokem vedoucím k neustálému zlepšování služeb,“ vysvětluje Miloš Vidlář a dále doplňuje: „Výsledky analýz zasíláme vinařům během kampaně ještě v ten samý den, pokud dodají vzorky do 12 hodin, jinak maximálně do druhého dne.“

Zdroj: www.vinarskepotreby.cz